Waterproof IP66 10W LED Outdoor Wall Light for Garden Balcony AC110V-220V
$43.99 Original price was: $43.99.$33.99Current price is: $33.99.
In stock
10W Modern simple creative outdoor waterproof wall lamp LED outdoor courtyard lamps gate lamp terrace balcony garden lamp
Specification:
Type: Wall Lamp
Material: ABS
Body Color: Black
Power: 10W
Light Color: Warm White
,Dimmable: NO
Waterproof: IP66
Input: AC 85-265V




















| Weight | 0.306 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 11 × 10 in |
| Brand Name | LUMERIS |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Length | Up to 6.9in |
| Installation Method | self-contained |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Origin | |
| Height | Up to 3.9in |
| Width | Up to 4.9in |
| High-concerned chemical | None |
| Water Resistance Level | Water repellent |
| Power Source | AC |
| Weight | Up to 1lb |
| Features | IP66 Waterproof |
| Voltage | 85-265V |
| Item Type | Wall Lamps |
| Style | Modern Style |
| Light Source | LED |
| Use | Home Lighting |
| Is Dimmable | No |
| Certification | ce, LVD |
| Protection Level | IP66 |
| Body Material | ABS |
| Choice | yes |
12 reviews for Waterproof IP66 10W LED Outdoor Wall Light for Garden Balcony AC110V-220V
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

D***n –
Good
Emitting Color: Warm White
L***a –
Everything perfect, good appearance and well packaged, need to test it to see the quality, but looks very good, this store and product are recommended, if it’s of quality I will buy again, and other products.
Emitting Color: Warm White
P***n –
This lamp gives off a lot of light… it fits perfectly on the wall. It gives a sense of security because it illuminates the person at the door camera well.
Emitting Color: Warm White Wattage: Warm White Ships From: CHINA
Anonymous –
A good lamp. Works very good, also inside.
Emitting Color: Warm White
R***l –
It looks spectacular, arrived very well packaged, I recommend it. It changes color when turned on.
Emitting Color: Warm White
L***d –
Very beautiful and easy to hang, provides sufficient light.
Emitting Color: Warm White Wattage: Warm White Ships From: CHINA
a***r –
Great lamp for the balcony. But I need some ideas for connection and installation.
Emitting Color: Warm White
E***r –
The item was received as expected. The lights are made of strong quality plastic. They provide a decorative atmosphere with sufficient brightness. I recommend the purchase to all interested parties. Congratulations to the supplier.
Emitting Color: Warm White
C***u –
Good size and definitely good lighting when dark.
Fair enough, plastic but quality versus price is fair
Happy customer here
Emitting Color: Warm White Wattage: Warm White Ships From: CHINA
R***e –
I really liked it even though it’s made of plastic; at first glance, the material looks very good. The lighting exceeded my expectations, and it arrived before the delivery date.
Emitting Color: Warm White Wattage: Warm White Ships From: CHINA
Anonymous –
Wonderful!!! Paid very little thanks to the coins, designed for outdoor use, but I used them in the living room. Fantastic. 10 watts, beautiful lighting.
Emitting Color: Warm White Wattage: Warm White Ships From: CHINA
J***t –
Nice for the price…works great
Emitting Color: Warm White