2W LED Wall Lamp Outdoor Waterproof Garden Lighting Indoor Bedroom Living Room Stairs Wall Light
Rated 4.81 out of 5 based on 16 customer ratings
(16 customer reviews)
$3.99 – $4.99Price range: $3.99 through $4.99
SKU:
JTVPFVVR7OS0
Category: Indoor Lighting
Description
Specification:
【Product 】: LED Wall Lamp AC85-265V
【Power】: 2W
【Emitting Color】: Warm white / Cold white / Natural light
【Shell Material】:ABS
【Body Color】: White / Black
【Dimmable】:No
【Product 】: LED Wall Lamp AC85-265V
【Power】: 2W
【Emitting Color】: Warm white / Cold white / Natural light
【Shell Material】:ABS
【Body Color】: White / Black
【Dimmable】:No
【Installation method】: Wire installation, cable length is approximately 18cm





















Additional information
| Weight | 0.127 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 14 × 9 in |
| Brand Name | NONE |
| Installation Method | self-contained |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Origin | |
| Certification | ce, ROHS |
| Is Dimmable | No |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Body Material | ABS |
| Is Smart Device | No |
| Voltage | 220 V |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Light Source | LED |
| Style | Modern Style |
| Use | Daily Lighting |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Item Type | Wall Lamps, outdoor wall light |
| Warranty | 3 |
| Number of light sources | 2 |
| Application | Kitchen, Dining Room, Bed Room, Foyer, Study, Bathroom |
| Material | Resin |
| Shade Direction | Up & Down |
| is_customized | No |
| Model Number | 2W |
| Technics | Spent grinding |
| Color | black, WHITE |
| Features | Waterproof |
| name | led bulb |
| Choice | yes |
Reviews (16)
16 reviews for 2W LED Wall Lamp Outdoor Waterproof Garden Lighting Indoor Bedroom Living Room Stairs Wall Light
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$11.99 – $12.99Price range: $11.99 through $12.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$49.99 – $69.99Price range: $49.99 through $69.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $4.99Price range: $2.99 through $4.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$36.99 – $192.99Price range: $36.99 through $192.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

F***y –
Very good
Lampshade Color: 2W White Color Temperature: Warm White
Anonymous –
I am satisfied with this item to ensure the lighting of the foyer.
Lampshade Color: 2W Black Color Temperature: Natural light
В***о –
Nice, small lamp. Well packaged. I will update the description when I install it.
Lampshade Color: 2W White Color Temperature: Natural light
M***z –
Lampshade Color: 2W Black Color Temperature: Natural light
Anonymous –
Lampshade Color: 2W Black Color Temperature: Natural light
Anonymous –
Lampshade Color: 2W White Color Temperature: Warm White
e***r –
Lampshade Color: 2W Black Color Temperature: Cold White
J***t –
Lampshade Color: 2W Black Color Temperature: Natural light
j***a –
Thank you, everything came in perfect condition. I recommend it; everything is just like in the picture.
Lampshade Color: 2W Black Color Temperature: Warm White
B***E –
I wanted a bit of a mood light because it’s 2W, but it seems like it’s more than 2W… Those who want bright lighting will likely be satisfied. Even at 2W, it’s very bright. Because of the lens, there’s a rainbow-like effect around the edges, which may be a matter of preference.
Lampshade Color: 2W Black Color Temperature: Warm White
F***n –
Super beautiful lights, connect directly, done. Very bright with low consumption.
Lampshade Color: 2W Black Color Temperature: Natural light
Anonymous –
Great, better than I imagined.
Lampshade Color: 2W Black Color Temperature: Natural light
A***e –
Very nice, arrived the day before yesterday, assembled today. They match the description. We’ll see how durable they are over time, but for now they’re excellent.
Lampshade Color: 2W White Color Temperature: Warm White
Anonymous –
The package arrived very quickly, well packaged, excellent seller and good quality product, thank you.
Lampshade Color: 2W Black Color Temperature: Natural light
7***r –
Excellent lamps. High-quality materials. Special thanks to the store for the high-quality packaging for shipping. Well done! Unfortunately, not all stores handle shipping this well.
Lampshade Color: 2W White Color Temperature: Warm White
Anonymous –
Good little light.
Lampshade Color: 2W White Color Temperature: Warm White