LED Outdoor Wall Light E27 Up Down Sconce IP65 Waterproof for Porch Garden
$21.99 – $31.99Price range: $21.99 through $31.99
Specifications:
【Replaceable Bulb】With E27 socket, Can replace light bulbs as needed, economical and environmentally friendly.
【Made of High Quality Acrylic】High reliability, durability, impact resistance, and corrosion resistance. Can be used outdoors for a long time without fading
【Waterproof rating is IP65】suitable for outdoor and indoor use.Guaranteeing high reliability and long service life in outdoor environmentsS
【Easy to install】Easy to replace and use.
【Unique Light 】The exterior wall creates a unique, bright, 360-degree up and down light effect, suitable for homes, bars, balconies, courtyards, scenic spots, indoor and outdoor lighting.








Replaceble Light Sources:
Color temperature: adjustable (depending on the bulb)

💡Waterproof
This lamp can be used outdoors and is waterproof, ensuring high reliability and long lifespan when used outdoors.

💡Multi scenario usage
Suitable for indoor and outdoor use








💡High quality materials
This wall lamp is made of high quality plastic, which is durable, impact resistant and corrosion resistant.




💡Easy to install
Comes with all accessories, very easy to install, replace and use.


























| Weight | 0.707 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 13 × 11 in |
| Brand Name | NoEn_Null |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Length | Up to 6.9in |
| Installation Method | self-contained |
| Is Bulbs Included | No |
| Origin | |
| Height | 4 to 7.9in |
| Width | Up to 4.9in |
| High-concerned chemical | None |
| Water Resistance Level | Water repellent |
| Power Source | AC |
| Weight | Up to 1lb |
| Model Number | outdoor wall lamp |
| Features | Replaceable Bulb E27 |
| Voltage | 110-240V |
| Item Type | Wall Lamps |
| Style | Modern Style |
| Light Source | LED bulbs |
| Use | Home Lighting |
| Certification | RoHS, CE, CCC, CCC, ce, ROHS |
| Protection Level | IP65 |
| Body Material | ABS |
| Base Type | E27 |
| Choice | yes |
18 reviews for LED Outdoor Wall Light E27 Up Down Sconce IP65 Waterproof for Porch Garden
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Anonymous –
Installed this on my covered porch. Handles rain perfectly, looks elegantly retro, and is surprisingly sturdy. Great buy!
Lampshade Color: Circle 1 Size: E27 Lamp Cap Ships From: CHINA Color Temperature: Cool Light Bulb Body Color: black
Anonymous –
Ideal for outdoor entryways. Survives harsh weather, adds lovely antique charm, and feels unbreakable. Super affordable too—get it!
Lampshade Color: Circle 2 Size: E27 Lamp Cap Ships From: CHINA Color Temperature: Cool Light Bulb Body Color: black
g***r –
Installed this on my covered porch. Handles rain perfectly, looks elegantly retro, and is surprisingly sturdy. Great buy!
Lampshade Color: Circle 1 Size: E27 Lamp Cap Ships From: CHINA Color Temperature: Cool Light Bulb Body Color: black
A***a –
Good
Color: Cold Light Bulb Emitting Color: Square Type C Wattage: E27 Base
Anonymous –
Good
Color: Cold Light Bulb Emitting Color: Square Type C Wattage: E27 Base
Anonymous –
Installed outside the building and it’s really great.
Color: Warm Light Bulb Emitting Color: Square Type C Wattage: E27 Base
Anonymous –
Everything was perfect it on thr outside of the wall and it looking very nice so i buy more 4 to the rest of the house i recommend to everyone to buy it
Color: Warm Light Bulb Emitting Color: Square Type C Wattage: E27 Base
D***l –
Easy to install and works well. It’s plastic but still looks nice.
Color: Warm Light Bulb Emitting Color: Square Type C Wattage: E27 Base
Anonymous –
Easy to install and works well. It’s plastic but still looks nice.
Color: Warm Light Bulb Emitting Color: Square Type C Wattage: E27 Base
C***E –
Very nice, I’m waiting to install it.
Color: Warm Light Bulb Emitting Color: Square Type B Wattage: E27 Base
Anonymous –
Great quality already bought 6 before.
Color: No Light Bulb Emitting Color: Square Type C Wattage: E27 Base
Anonymous –
Arrived very well packaged. Have not yet replaced my existing light with this, but i definitely intend to do so!
Color: No Light Bulb Emitting Color: Square Type C Wattage: E27 Base
t***r –
Ideal for outdoor entryways. Survives harsh weather, adds lovely antique charm, and feels unbreakable. Super affordable too—get it!
Lampshade Color: Circle 1 Size: E27 Lamp Holder Ships From: CHINA Color Temperature: NO Light Bulb Body Color: MULTI
Anonymous –
Just look at for yourself. It stands out really well.
Color: Warm Light Bulb Emitting Color: Square Type B Wattage: E27 Base
E***o –
I loved them, they look beautiful, they are made of good material, they are worth it, I recommend them.
Color: Cold Light Bulb Emitting Color: Square Type B Wattage: E27 Base
Anonymous –
Really beautiful and worth the price. Arrived quickly.
Color: NO Light Bulb Emitting Color: Round Double Ring Wattage: E27 Base
Anonymous –
Lamp that emits beautiful light. Good quality. Hardcover.
Color: Warm Light Bulb Emitting Color: Square Type C Wattage: E27 Base
G***i –
Excellent metal product with only plastic wall mount, lamps compliant, good lighting effect.
Color: Warm Light Bulb Emitting Color: Square Type B Wattage: E27 Base