1/6Pcs Solar Wall Light IP65 Waterproof LED Outdoor Spotlight Powered Decoration Porch illumination Fence Balcony Garden
$5.99 – $34.99Price range: $5.99 through $34.99
❤❤Warm reminder:
1.The product may run out of power during transportation. If you find that the product cannot be turned on after receiving the goods, Please fully charge the battery before using it for the first time.If it is a solar product, it needs to be charged under sunlight for 1-2 days.
2.The installation location of solar lights should be chosen as much as possible in a place with sufficient sunlight, no obstructions, and a safe and secure place.
3.Regular cleaning should be carried out to prevent the duration of solar lights from being too short
4.There might be a bit color distortions due to different computer resolutions.
5.Please allow 1-2cm measuring deviation due to manual measurement.
★Features:
【12 colors adjustable】
This product has 12 colors can be replaced to meet the needs of a variety of situations to use.
The 12-speed adjustment mode is:Warm、white、neutral、、radient RGB、jump change RGB、red、green、blue、green、light blue、pink violet、cold white
【Light Control Switch】
This product has a built-in photosensitive resistor, when you turn on the switch, it will automatically charge during the day and light up at night.
【Long-lasting battery life】
This product takes 6-8 hours to fully charge, and can light up for 8-10 hours after fully charged.
【IP65 Waterproof】
This product is waterproof and can easily cope with bad weather such as heavy rain and snow.
【Energy Saving】
LED high quality lamp beads, we can provide even light through a constant current,More energy saving, longer lasting power and saving, environment protecting and long life
【Wide Application】
With its modern style design, this solar light adds a touch of elegance and sophistication to your garden, square wall, or fence decoration. Perfect for holiday decorations, this solar light also serves as a practical source of light for your outdoor space.
★Description:
LED beads:1SMD/2 SMD
Working Temperature:-20+60°C
Scope of use: exterior decorative lighting
Color temperature: 12 color tuning
Control mode: external control
Input Voltage:3.7v
Shell Material:ABS
Size:118*79*40mm
Protection grade:IP65












| Weight | 1.047 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 19 × 9 in |
| Brand Name | VENUSWING |
| Luminous Flux | 60-249 |
| Length | Up to 6.9in |
| Installation Method | self-contained |
| Is Bulbs Included | No |
| Origin | |
| Height | Up to 3.9in |
| Width | Up to 4.9in |
| High-concerned chemical | None |
| Water Resistance Level | Water repellent |
| Power Source | Solar |
| Weight | Up to 1lb |
| Voltage | 5.5V |
| Item Type | Wall Lamps |
| Style | Contemporary |
| Light Source | LED bulbs |
| Use | Home Lighting |
| Certification | RoHS, CE, ce |
| Is Dimmable | No |
| Protection Level | IP65 |
| Body Material | ABS |
| outdoor wall light | wall light decoration |
| wall light decoration | waterproof wall light |
| solar exterior wall light | Terrace light |
| outdoor illumination | solar garden light |
| balcony wall light | garden decor light |
| solar fence lights | solar exterior wall light |
| solar lights for outside | solar light for yard |
| ip65 waterproof wall lamp | garden decor |
| Choice | yes |
19 reviews for 1/6Pcs Solar Wall Light IP65 Waterproof LED Outdoor Spotlight Powered Decoration Porch illumination Fence Balcony Garden
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

D***a –
good product
Emitting Color: 2 bead Wattage: 1pcs
Anonymous –
Good product
Emitting Color: 2 bead Wattage: 1pcs
g***e –
Perfect.. lightning very good and many colors.
Emitting Color: 2 bead Wattage: 1pcs
I***r –
Really beautiful, they work well and give a special atmosphere, they have many colors but the most beautiful for me is the warm light.
Emitting Color: 1 bead Wattage: 1pcs
B***y –
Good
Emitting Color: 2 bead Wattage: 1pcs
Anonymous –
Fast shipping and once received was not disappointed. Tried the lights it has strong light and the battery life is very good. Highly recommend
Emitting Color: 2 bead Wattage: 6pcs
r***s –
Perfect 👍 Fast shipping, product matches its description.
Emitting Color: 1 bead Wattage: 1pcs
Y***H –
The light shines brightly and lasts long. There are many types of color modes which are great! It creates a fantasy-like image. I would like to purchase again!! I recommend it.
Emitting Color: 2 bead Wattage: 1pcs
Anonymous –
Very good
Emitting Color: 2 bead Wattage: 6pcs
B***y –
Super
Emitting Color: 2 bead Wattage: 1pcs
I***r –
Great, good quality, they look nice and you can choose from a wide range of light colors, very satisfied with the product.
Emitting Color: 1 bead
B***y –
always perfect
Emitting Color: 2 bead Wattage: 1pcs
O***v –
The flashlights are great and shine long and beautifully.
This is my second order and I thank the seller greatly for the quality of the product.
Emitting Color: 2 bead Wattage: 1pcs
Anonymous –
Easy to place, gives quite good light, it’s nice to be able to get different types of colors, it has a quite large light and doesn’t disturb the view of the decoration. Will buy more units again to have a nice set of lights in the garden.
Emitting Color: 2 bead Wattage: 1pcs
F***r –
Fast delivery
In line with my expectations
we can either choose a color or alternate colors, superb under our pergola
Emitting Color: 2 bead
l***n –
works at night 8:00 very good product good lighting I recommend competitive prices
Emitting Color: 2 bead
F***Z –
They are good, highly recommended.
Emitting Color: 2 bead Wattage: 1pcs
K***m –
Great for mood or ambient lighting. Does not offer much illumination. Still we are satisfied with the purchase and have reordered without first checking durability or reliability beyond the first night of installation. 🙏 🙏 The light beams from the 2-bead light is just too elegant and soft to resist getting more. Please work for a long time! 🙏 🙏 Thank you seller!
Emitting Color: 2 bead Wattage: 1pcs
a***a –
Excellent, I’ve ordered again and again.
Emitting Color: 2 bead Wattage: 1pcs