8 Mode Crystal Globe Ball Solar String Lights Outdoor Waterproof Solar Powered Patio Light for Garden Party Decor
$4.99 – $7.99Price range: $4.99 through $7.99
Body Color:multicolor/white/Warm White
Material: Plastic
Number of bulbs: 30 LEDs,50Leds,100Leds
Switch: 8MODE
Solar panel: 2V 170mA
Rechargeable Ni-MH battery: 800mAh
Charging time: 6 hours
Working time: 8 -10hours
Total length: 6.5M,7M,12M
Package Include:
1 x Bubble Globes Lights
1 x Ground Stake
1 x Solar Panel

















| Weight | 0.200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 17 × 5 in |
| Brand Name | WPOSTAR |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Origin | |
| Certification | ce |
| Is Dimmable | No |
| High-concerned chemical | None |
| Is Batteries Included | Yes |
| Installation Method | Assembly |
| Warranty | 1 Year |
| Protection Level | IP65 |
| Body Material | ABS |
| Power Source | Solar |
| Usage | HOLIDAY |
| Features | Crystal Balls Fairy Light |
| Model Number | Solar String Lights Outdoor |
| Voltage | 6 V |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
| Solar Cell Type | Ni-MH |
| Choice | yes |
13 reviews for 8 Mode Crystal Globe Ball Solar String Lights Outdoor Waterproof Solar Powered Patio Light for Garden Party Decor
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

a***r –
Small but cute
Emitting Color: 5M20L-Purple
C***r –
are good
Emitting Color: 5M20L-Warm White
L***a –
They stay very well in the garden! !
Emitting Color: warm light Wattage: 7M50LEDs 1pc
Anonymous –
Nice. Thanks!
Emitting Color: 5m-20LED-Warm
Anonymous –
A bit smaller than expected but working well.
Emitting Color: 5m-20LED-Warm
g***t –
Yes, but I must clarify that I imagined them to be bigger, whereas in reality they are only 1.5cm in diameter. But very pretty, I still like them.
Emitting Color: warm light Wattage: 11M60LEDs 1pc
p***a –
The order arrived very quickly and in perfect condition. I need to try it first to see how it works.
Emitting Color: Multicolor Style: 5M 20LEDS
a***z –
Perfect
Emitting Color: 5M20L-Warm White
J***l –
Looks very luxurious and is brightly colored. Personally, I like the chain well.
Emitting Color: White Wattage: 12m 100leds
Anonymous –
Beautiful
Emitting Color: 5M20L-Warm White
S***i –
Great!
Emitting Color: 5M20L-Warm White
Anonymous –
They seem to work correctly, I haven’t installed them yet!
Emitting Color: 5M20L-Warm White
Anonymous –
Great size and great lighting with lots of different modes. Good size, bulbs are small, which is also told in seller description. Lights well but do not expect to see the light 100 meters away. Mine might have a loose wire connecting, but not unhappy because it’s a good price. 6usd
Emitting Color: 5M20L-Warm White