1PC 2M 20LED Golden Tiny Leaves Fairy Light Battery Powerd Led Copper Wire String Lights for Wedding Home Party DIY Xmas Decor
$2.99
In stock
Description
Eye-Catching Golden Yellow Leaf Design Adds a Touch of Elegance to Any Space
20 LED Lights on a 6.56ft/2m String Provide Just the Right Amount of Warm and Cozy Lighting
Battery-Powered for Easy and Convenient Use, No Need to Worry About Finding an Outlet
Perfect for Home Decor, Bedroom Ambiance, Wedding Centerpieces, And Christmas Holiday Decorations
Durable and Long-Lasting, These LED String Lights Will Bring Joy and Festivity to Your Space for Years to Come
Description
: Leaves Light String
Luminous Color: Warm White
Function Mode: 2* Aa Battery (Battery Not Included)
Product Specifications:2m 20leds
Waterproof Grade: Ip65(Battery Case Is Not Waterproof)
Available Scenes: Balcony, Garden, Bedroom, Living Room, Courtyard; Christmas, Valentine's Day, Weddings, Parties, New Year Decorations…
Package Includes:
1x Gold Leaf String Light (Batteries Not Included)










| Weight | 0.032 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 14 × 3 in |
| Brand Name | GCTECHING |
| High-concerned chemical | None |
| Luminous Flux | <60 |
| Shape | DIY |
| Is Batteries Included | No |
| Nominal Voltage | Other |
| Installation Method | self-contained |
| Certification | CE |
| Origin | |
| Power Source | DRY BATTERY |
| Voltage | 3V |
| Waterproof | IP65 |
| Item Type | Beads |
| Choice | yes |
12 reviews for 1PC 2M 20LED Golden Tiny Leaves Fairy Light Battery Powerd Led Copper Wire String Lights for Wedding Home Party DIY Xmas Decor
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
F***a –
Beautiful for decoration and they light up quite a bit.
Emitting Color: Golden Warm Light Wattage: 2M20LED
W***e –
Great quality super metallic foil
Emitting Color: Golden Warm Light Wattage: 2M 20LEDs
U***r –
Very beautiful and cute
Emitting Color: Golden Warm Light Wattage: 2M 20LEDs
L***a –
They’re beautiful
Emitting Color: Golden Warm Light Wattage: 2M 20LEDs
Anonymous –
Very pretty
Emitting Color: Golden Warm Light Wattage: 2M20LED
Anonymous –
Cute
Emitting Color: Golden Warm Light Wattage: 5M 50LEDs
B***r –
excellent product
Emitting Color: Golden Warm Light Wattage: 5M 50LEDs
T***n –
Very nice for christmas
Emitting Color: Golden Warm Light Wattage: 2M20LED
A***a –
It’s so cute.
Emitting Color: Silver White Light Wattage: 2M 20LEDs
T***A –
Once the batteries are installed, they work very well.
Emitting Color: Warm White Wattage: 2M20LED
r***r –
Looks good
Emitting Color: Warm White Wattage: 2M20LED
B***a –
Enough to weave once through a dining table. Pretty! Aa batteries not included
Emitting Color: Warm White Wattage: 2M20LED