110V/220V Outdoor String Lights LED G40 Festoon Fairy Patio Garland Lamp Wedding Street Camping Garden Party Decoration Lights
$11.99 – $41.99Price range: $11.99 through $41.99
Length:9M/14M/26M
Light color:Warm white
Shape:Globe
Voltage:EU Plug 220V/US plug 110V
Type of bulb:LED
Usage:Garden, backyard, patio, wedding, party,holiday like Christmas,new year
Feature:
Waterproof
-IP44 Waterproof, commercial grade for outdoor installation
Multiple connection
-Easily connect strings end to end
Energy saving
-With Led bulb 0.6W string lights provide you enough brightness but less energy consumption.
| Weight | 0.987 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 26 × 10 in |
| Brand Name | KIKIELF |
| High-concerned chemical | None |
| Voltage | 110-240V |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Shape | Ball |
| Is Batteries Included | No |
| Nominal Voltage | 220V |
| Installation Method | self-contained |
| Certification | CE, RoHS, UL, weee |
| Origin | |
| Power Source | AC |
| Item Type | Beads |
| Power Supply | EU plug 220V/US plug 110V |
| Size | 9m/14m/16.5m/17m/26m |
| Emitting Colors | Warm White(3000k) |
| Material of the bulb | Plastic |
| Choice | yes |
13 reviews for 110V/220V Outdoor String Lights LED G40 Festoon Fairy Patio Garland Lamp Wedding Street Camping Garden Party Decoration Lights
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

N***e –
fast delivery!
Emitting Color: 17M 50 Bulb Wattage: EU plug 220V
M***c –
It’s a very nice string of lights with plastic bulbs that won’t break. The brightness is pleasant. I’ll order another one that’s dimmable so i can adjust it to the mood.
Emitting Color: 9M 15 Bulb Wattage: EU plug 220V
V***o –
Very cute and good light
Emitting Color: 26M 50 Bulb Wattage: EU plug 220V
m***y –
The lights seem alright. The quality is satisfactory. Kelvins seem accurate. The lights are for my purposes somewhat too bright but still usable.
Emitting Color: 26M 50 Bulb Wattage: EU plug 220V
L***e –
Very good product
Emitting Color: 14M 25 Bulb Wattage: EU plug 220V
r***n –
The product is compliant.
Emitting Color: 26M 50 Bulb Wattage: EU plug 220V
p***R –
very practical and quite bright at night
Emitting Color: 7M 10 Bulbs Wattage: EU plug 220V
L***l –
Good product, it’s as shown.
Emitting Color: 26M 50 Bulb Wattage: EU plug 220V
p***r –
They work great
Emitting Color: 26M 50 Bulb Wattage: EU plug 220V
s***t –
Crazy, there’s nothing to say, just that it’s really worth it at all levels.
Emitting Color: 9M 15 Bulb Wattage: EU plug 220V
i***r –
Good product, came as expected.
Works flawlessly.
Emitting Color: 16.5M 30 Bulb Wattage: EU plug 220V
v***r –
Good lights for a good price. Found that 220 bulbs work fine on 110v, just a bit less light, but that should result in longer bulb life.
Emitting Color: 7M 10 Bulbs Wattage: EU plug 220V
N***o –
Good quality
Emitting Color: 7M 10 Bulbs Wattage: EU plug 220V