LED Waterproof Wall Light IP65 Outdoor Porch Garden Lamp AC85-265V
Rated 5.00 out of 5 based on 11 customer ratings
(11 customer reviews)
$13.99 – $16.99Price range: $13.99 through $16.99
SKU:
VVHF2FCL5E9M
Category: Outdoor Lighting
Description





















Additional information
| Weight | 0.126 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 13 × 8 in |
| Brand Name | EnwYe |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Length | Up to 6.9in |
| Installation Method | self-contained |
| Is Bulbs Included | No |
| Origin | |
| Height | Up to 3.9in |
| Width | Up to 4.9in |
| High-concerned chemical | None |
| Water Resistance Level | Moisture resistant |
| Power Source | AC |
| Weight | Up to 1lb |
| Model Number | BD-01 |
| Voltage | 85-265V |
| Item Type | Wall Lamps |
| Warranty | 1 |
| Style | Modern Style |
| Light Source | LED bulbs |
| Use | Home Lighting |
| Certification | RoHS, CE, ce, ROHS |
| Is Dimmable | No |
| Protection Level | IP65 |
| Body Material | ABS |
| Wattage | 4W, 6W, 8W, 10W |
| Choice | yes |
Reviews (11)
11 reviews for LED Waterproof Wall Light IP65 Outdoor Porch Garden Lamp AC85-265V
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$13.99 – $15.99Price range: $13.99 through $15.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$13.99 – $24.99Price range: $13.99 through $24.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$14.99 – $16.99Price range: $14.99 through $16.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$12.99 – $26.99Price range: $12.99 through $26.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$13.99 – $31.99Price range: $13.99 through $31.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$17.99 – $21.99Price range: $17.99 through $21.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$13.99 – $45.99Price range: $13.99 through $45.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Anonymous –
Beautiful and perfect
Color: cold light 6500K Emitting Color: Black-8W
I***i –
Easy to assemble, strong light, worth the price
Color: cold light 6500K Emitting Color: White-10W
Anonymous –
Easy to assemble, strong light, worth the price
Color: cold light 6500K Emitting Color: White-10W
Anonymous –
Great products, excellent service
Lampshade Color: White-4W Color Temperature: 6500K
Anonymous –
Great products, excellent service
Lampshade Color: White-4W Color Temperature: 3000K
J***s –
It’s amazing
Color: warm light 3000K Emitting Color: Black-10W
Anonymous –
Surpassed expectations positively, durable material and easy to assemble. The lighting, for what I intended, is great. In my opinion, it’s beautiful and functional.
Color: warm light 3000K Emitting Color: White-6W
R***a –
As advertised, and works well.
Color: cold light 6500K Emitting Color: Black-10W
a***r –
Its coming in time
Color: warm light 3000K Emitting Color: White-6W
k***r –
The black wall lamp is so textured! The lamp body has sharp lines and no unnecessary decorations, hanging in the living room hallway instantly enhances the sense of luxury. The warm light shining on the wall creates a beautiful light and shadow, with just the right brightness without being too dazzling. It’s practical and beautiful to wake up at night without having to turn on the headlights. Easy installation, complete accessories, can be done by yourself in just a few minutes, excellent cost performance!
Lampshade Color: 2H Black Color Temperature: Warm light
Anonymous –
The delivery was fast and the product condition was perfect. The seller’s feedback was also friendly, so you can buy with confidence. It was a satisfying shopping experience!
Color: warm light 3000K Emitting Color: White-6W