Led Ceiling Lamp Surface Mounted Downlight Japanese Style Stone Wood Light Round 110V220V For Living Room Corridor Porch Balcony
Rated 4.91 out of 5 based on 11 customer ratings
(11 customer reviews)
$39.99 – $40.99Price range: $39.99 through $40.99
SKU:
KAXAZSP5VOL0
Category: Indoor Lighting
Description
















Additional information
| Weight | 1.150 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 16 in |
| Brand Name | NONE |
| Is Smart Device | No |
| Body Material | Wood |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Installation Method | self-contained |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Power Source | AC |
| Is Dimmable | Yes |
| Origin | |
| Certification | ce, CE |
| Voltage | 90 – 260 V |
| High-concerned chemical | None |
| Finish | FROSTED |
| Material | Stone |
| Model Number | m001 |
| Item Type | ceiling lights |
| Warranty | 2 |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 3-5square meters |
| Switch Type | Knob switch |
| Light Source | Energy Saving |
| Style | Modern Style |
| Install Style | Surface mounted |
| Choice | yes |
Reviews (11)
11 reviews for Led Ceiling Lamp Surface Mounted Downlight Japanese Style Stone Wood Light Round 110V220V For Living Room Corridor Porch Balcony
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$5.99 – $23.99Price range: $5.99 through $23.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$44.99 – $485.99Price range: $44.99 through $485.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$49.99 – $69.99Price range: $49.99 through $69.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$40.99 – $52.99Price range: $40.99 through $52.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $8.99Price range: $2.99 through $8.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

n***n –
Stunning. Small but really beautiful
Body Color: Log wood color
S***t –
OK
Body Color: Log wood color
a***r –
Very satisfied, super fast shipping, good order tracking. The item is very pretty, the stone is matte as I wanted.
Body Color: Walnut color
A***e –
WONDERFUL, fast shipping, everything well packaged, it arrived perfectly with plenty of light!
Body Color: Walnut color
E***i –
Body Color: Walnut color
Anonymous –
Body Color: Log wood color
A***s –
Body Color: Log wood color
Anonymous –
Good quality product at a great price, delivery was excellent and fast. I recommend this product, it’s beautiful.
Body Color: Log wood color
I***a –
Ideal.
Body Color: Walnut color
Anonymous –
Really beautiful, arrived well protected.
Body Color: Walnut color
d***r –
Looks good
Body Color: Walnut color