20W LED Aluminum IP65 Waterproof Outdoor Wall Light 30cm,Dual-Sided Lighting for Porch/Garden/Garage 110V 2220V
$35.99










📦 Packing list
Wall lamp body x 1
screw accessory kit x 1
Allen wrench x 1
❓ FAQ
Q: Is it compatible with worldwide voltages?
A: 90-260V universal voltage works with all national grids.
Q:Are the bulbs replaceable?
A: Built-in LED module lasts 50,000 hours, no replacement needed.
Q: How low temperature can it withstand?
A:- Normal use at -40 ℃~60 ℃, verified by Russian/Canadian customers












| Weight | 1.016 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 11 × 4 in |
| Brand Name | lampinbox |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Length | 7 to 11.9in |
| Installation Method | self-contained |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Origin | |
| Height | Up to 3.9in |
| Width | Up to 4.9in |
| High-concerned chemical | None |
| Water Resistance Level | Water repellent |
| Power Source | AC |
| Weight | 2 to 2.9lb |
| Finish | Aluminium Baking |
| Model Number | LP-8525 |
| Voltage | 110-240V |
| Diffuser | Tempered glass |
| Item Type | Wall Lamps |
| Warranty | 2 Years |
| Style | Modern Style |
| Light Source | LED |
| Use | Home Lighting |
| Certification | CE, ce |
| Is Dimmable | No |
| Protection Level | IP65 |
| Body Material | aluminum |
| Base Type | Wedge |
| Choice | yes |
12 reviews for 20W LED Aluminum IP65 Waterproof Outdoor Wall Light 30cm,Dual-Sided Lighting for Porch/Garden/Garage 110V 2220V
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

J***h –
Color: Warm White 3000K Emitting Color: White Body
J***L –
Color: Warm White 3000K Emitting Color: Black Body
Anonymous –
Color: Warm White 3000K Emitting Color: Black Body
O***o –
Color: Warm White 3000K Emitting Color: White Body
T***t –
Color: Warm White 3000K Emitting Color: Black Body
B***n –
Color: Warm White 3000K Emitting Color: White Body
Anonymous –
Color: Warm White 3000K Emitting Color: Black Body
P***n –
Color: Warm White 3000K Emitting Color: Black Body
M***s –
Color: Warm White 3000K Emitting Color: Black Body
Anonymous –
Color: Warm White 3000K Emitting Color: White Body
Anonymous –
Beautiful product, I am satisfied with the purchase, it’s exactly what I wanted and a great product at that.
Color: Warm White 3000K Emitting Color: White Body
Anonymous –
Everything perfect. Good quality. Very fast shipping. Very satisfied.
Color: Warm White 3000K Emitting Color: White Body