black gray up down outdoor wall light 6W 10W 20W 30W 36W porch garden waterproof home lighting outdoor aluminum lamp body
Rated 5.00 out of 5 based on 3 customer ratings
(3 customer reviews)
$24.99 – $60.99Price range: $24.99 through $60.99
SKU:
ERBTKSCXHX1P
Category: Outdoor Lighting
Description
















Additional information
| Weight | 0.070 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 in |
| Brand Name | NoEn_Null |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Length | 7 to 11.9in |
| Installation Method | self-contained |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Origin | |
| Height | 4 to 7.9in |
| Width | Up to 4.9in |
| High-concerned chemical | None |
| Water Resistance Level | Water repellent |
| Power Source | AC |
| Weight | 1 to 1.9lb |
| Finish | Aluminium Baking |
| Model Number | HBD0005 |
| Voltage | 85-265V |
| Diffuser | Borosilicate Glass |
| Item Type | Wall Lamps |
| Warranty | 2 years |
| Style | Modern Style |
| Light Source | LED |
| Use | Home Lighting |
| Certification | UL, RoHS, CE, CCC |
| Is Dimmable | No |
| Protection Level | IP65 |
| Body Material | aluminum |
| Base Type | Wedge |
Reviews (3)
3 reviews for black gray up down outdoor wall light 6W 10W 20W 30W 36W porch garden waterproof home lighting outdoor aluminum lamp body
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$3.99 – $14.99Price range: $3.99 through $14.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $16.99Price range: $2.99 through $16.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$4.99 – $11.99Price range: $4.99 through $11.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$3.99 – $6.99Price range: $3.99 through $6.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$4.99 – $41.99Price range: $4.99 through $41.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$22.99 – $78.99Price range: $22.99 through $78.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$4.99 – $6.99Price range: $4.99 through $6.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$3.99 – $21.99Price range: $3.99 through $21.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Anonymous –
Way too big than I expected. Well built.
Color: Cool white-6000K Emitting Color: Black Ships From: Wattage: 2 heads-36W
Anonymous –
Color: Cool white-6000K Emitting Color: Black Ships From: Wattage: 2 heads-10W
Anonymous –
Color: Wram white-3000K Emitting Color: Black Ships From: Wattage: 2 heads-36W