Flower Green Leaf String Lights Artificial Vine Fairy Lights Battery Powered Christmas Tree Garland Light for Weeding Home Decor
$1.99 – $5.99Price range: $1.99 through $5.99
• LED Bulbs :Equipped with LED bulbs, these string lights are energy-efficient and long-lasting, providing bright and clear lights for your holiday decorations.
• Battery Powered :These artificial vine fairy lights are battery powered, making them easy to use and deploy anywhere in your home or garden.
• Versatile Decor :With its green leaf design, these lights can be used not only for Christmas tree decorations but also for home garden decoration, adding a festive touch to your space.
• Plastic Material :Made from durable plastic material, these string lights are designed to withstand the rigors of holiday use and provide lasting enjoyment.
• Easy to Install :These string lights come in a ready-to-hang format, making them easy to install on your Christmas tree or any other desired location.
• Safe for Children :These LED string lights are safe for children, ensuring a worry-free and enjoyable holiday season.
Please note: Batteries are not included in the shipment.


















| Weight | 0.101 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 13 × 5 in |
| Brand Name | OKAL RED EAST |
| High-concerned chemical | None |
| Nominal Voltage | 4.5V |
| Certification | UL, RoHS, EMC, CE, ce, EMC, ROHS, UL |
| Origin | |
| Luminous Flux | 60-249 |
| Is Batteries Included | No |
| Power Source | DRY BATTERY |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Holiday Name | Christmas |
| Battery Type | AA |
| Music | None |
| Light Source | LED bulbs |
| Remote Control | No |
| Use | HOLIDAY |
| Usage | HOLIDAY |
| Occasion | Garden |
| Body Material | Plastic |
| Plug The Tail | No |
| Voltage | 3V |
| Is Dimmable | No |
| Choice | yes |
18 reviews for Flower Green Leaf String Lights Artificial Vine Fairy Lights Battery Powered Christmas Tree Garland Light for Weeding Home Decor
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

T***r –
Omg they are perfect will be buying more
Emitting Color: Ivy Vines Wattage: 10m 100LEDS
S***y –
Very good and works wonders
Emitting Color: Watermelon leaves Wattage: 2M 20LEDS
4***r –
Perfect
Emitting Color: Two color Ivy Vines Wattage: 2M 20LEDS
l***e –
This length goes around the entirety of my room except one wall. Very long! Battery operated, you’ll need three double a batteries and the lights are surprisingly bright for being small. Love it.
Emitting Color: Ivy Vines Wattage: 10m 100LEDS
A***e –
Perfect. Even worked in the rain
Emitting Color: Green Dill Wattage: 10m 100LEDS
4***r –
Love em’
Emitting Color: Two color Ivy Vines Wattage: 2M 20LEDS
1***r –
I am fascinated
Emitting Color: Ivy Vines Wattage: 5M 50LEDs
Anonymous –
Its very cute! Alot brighter than i thought, but not too bright!
Emitting Color: Watermelon leaves Wattage: 2M 20LEDS
1***r –
Gives off a nice light i can’t wait to hang them up
Emitting Color: Watermelon leaves Wattage: 2M 20LEDS
2***r –
Like them just what i wanted
Emitting Color: Watermelon leaves Wattage: 5M 50LEDs
U***r –
Very pretty haven’t been hung yet
Emitting Color: Ivy Vines Wattage: 10m 100LEDS
f***r –
Haven’t put the batteries in yet, but it is exactly what it looks like. So i’m thrilled to put batteries in and see it lit up
Emitting Color: Ivy Vines Wattage: 10m 100LEDS
T***s –
It’s pretty 😍
Emitting Color: Green Dill Wattage: 2M 20LEDS
U***r –
It’s really pretty, but it’s just a small strip. Buy several if you want to do something like the photo.
Emitting Color: Ivy Vines Wattage: 2M 20LEDS
Anonymous –
Love it!
Emitting Color: Watermelon leaves Wattage: 10m 100LEDS
n***r –
Uses battery, not included. Two aa. Other than that, they are lovely :3
Emitting Color: Ivy Vines Wattage: 2M 20LEDS
t***r –
Very pretty and a good length although some lights are brighter than the others but still nice.
Emitting Color: Watermelon leaves Wattage: 10m 100LEDS
S***n –
This was very pretty i do have to buy some more to put up around the house for greenery and lights. Was great for the price.
Emitting Color: Watermelon leaves Wattage: 2M 20LEDS