Tape Bluetooth USB LED Strip Light 5050 SMD 5V USB RGB Lights Flexible LED Lamp Tape Ribbon RGB Self-adhesive TV Desktop Diode
$3.99 – $5.99Price range: $3.99 through $5.99
Way To Control

Product Features:
1. APP control, turn on the light show at home
2.Timer switch lights
3. A variety of colors can be switched arbitrarily



Product Description:


Application:
1. Holiday sculpture of light, decorative figure, active signs, displays, showcases
2. And showcases, bar, disco, street, sidewalk, bridge, park, porch, staircase, railing, ceiling, ovialetto.












| Weight | 0.076 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 11 × 4 in |
| Brand Name | Mikenoon |
| High-concerned chemical | None |
| Luminous Flux | <60 |
| Is Batteries Included | Yes |
| Nominal Voltage | 5V |
| Origin | |
| Voltage | 5v |
| Certification | None, CE, RoHs |
| Average Life (hrs) | 100000 |
| LED Chip Model | SMD5050 |
| Strip type | SMD |
| Power Generation | Switch |
| Waterproof | No |
| Is Smart Device | Yes |
| Color Temp(K) | RGB |
| LED Chip Brand | Other |
| Power Source | DC |
| Model Number | RGB-01 |
| Specifications (light beads / m) | 15 – 18LED |
| LEDs Number/M | 15 – 18LED |
| Item Type | Strip |
| Power Consumption (W/m) | 2.88W/m |
| Occasion | bedroom |
| Choice | yes |
18 reviews for Tape Bluetooth USB LED Strip Light 5050 SMD 5V USB RGB Lights Flexible LED Lamp Tape Ribbon RGB Self-adhesive TV Desktop Diode
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

s***x –
Very nice, but the LEDs are not very powerful, otherwise there’s nothing to say about the price.
Emitting Color: Bluetooth IR Length: 2m
A***r –
Lights look well, and have a nice sticky back. I ended up using it on the back of my tv, and it looks great.
Emitting Color: Bluetooth IR Length: 5m
m***r –
Love these..so good!
Emitting Color: Bluetooth IR Length: 5m
C***l –
I was quite pleased with the light strip, thanks 🙂
Emitting Color: Bluetooth IR Length: 5m
R***s –
The order arrived so fast, the product is in excellent conditions, it is great and good quality, perfect for me.
I recommend it, from MX.
The order arrived very quickly, the product is in excellent condition, it is genial and of great quality, perfect for me.
I recommend it, from MX.
The order came very quickly, the product is in excellent condition, it is great and of great quality, perfect for me.
I recommend, from the MX.
Emitting Color: Bluetooth IR Length: 5m
M***n –
They are amazing
Emitting Color: Bluetooth IR Length: 5m
8***r –
I loved them even though I haven’t used them yet.
Emitting Color: Bluetooth IR Length: 3m
C***e –
All over review, fast delivery, and high quality merchandise. You will be satisfied. Thank you alli
Emitting Color: Bluetooth IR Length: 1m
a***r –
Enough length to fit up to a 55in tv, looks great and i do recommend.
Emitting Color: Bluetooth IR Length: 5m
I***d –
Very long fits my 85 inch perfect
Emitting Color: Bluetooth IR Length: 5m
6***r –
A very good item, it was easy to install and looks beautiful. What I love is that there are no loose wires; it only turns on when connected to the TV. If you want it to be on all the time, you will need to connect it to something else. Personally, I loved it. 🥰 🥰 🥰
Emitting Color: Bluetooth IR Length: 5m
C***y –
It works as advertised
Emitting Color: Bluetooth IR Length: 1m
D***g –
I love it its so niceee
Emitting Color: Bluetooth IR Length: 2m
v***r –
They were perfectly fine and i’ll read them 100%
Emitting Color: Bluetooth IR Length: 5m
B***n –
Perfect
Emitting Color: Bluetooth IR Length: 5m
a***a –
For me, it was supposed to be 5 meters but it came as 1 meter.
Emitting Color: Bluetooth IR Length: 1m
m***z –
Emitting Color: Bluetooth IR Length: 5m
U***r –
Workers great
Emitting Color: Bluetooth IR Length: 5m