1pc Snowflake Christmas Laser Projector Light,16 patterns Waterproof Rotating Christmas LED Stage Lights Christmas Decoration
$5.99
In stock
The product needs to be plugged in to use, otherwise it cannot be used
Caution: Usage conditions: A plug with an output of 5V 2A. The product cannot use a fast charger plug or be directly plugged into a socket, otherwise it may not work or even burn out
The projector light can be used for Christmas decorations, company parties, and can be placed directly in the for indoor use.
Christmas pattern: snowman, Father Christmas, snowflakes, Christmas tree, sleigh, bells!
Weatherproof, but not waterproof.
























| Weight | 0.194 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 10 × 8 in |
| Brand Name | Hoopet |
| High-concerned chemical | None |
| Nominal Voltage | 3.7 V |
| Certification | UL, FCC, EMC, CE, ce |
| Origin | |
| Luminous Flux | <60 |
| Is Batteries Included | Yes |
| Power Source | DC |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Voltage | 6 V |
| Holiday Name | Christmas |
| Music | None |
| Light Source | LED bulbs |
| Remote Control | No |
| Use | HOLIDAY |
| Lighting Distance | 11-15m |
| Head Number | 1-19 head |
| Usage | HOLIDAY |
| Occasion | bedroom |
| Warranty | 2year |
| Body Material | Plastic |
| Plug The Tail | No |
| Is Dimmable | No |
| Color | black |
| Choice | yes |
18 reviews for 1pc Snowflake Christmas Laser Projector Light,16 patterns Waterproof Rotating Christmas LED Stage Lights Christmas Decoration
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

M***z –
As described, they connect to USB, can be a battery, look very nice at night.
Emitting Color: 16 patterns
U***r –
It’s very nice especially for the price! It reflects the pictures on ceiling & walls clearly. Doesn’t come with separate slides.
Emitting Color: 16 patterns
a***r –
Great item. Very bright and vivid colors.
Emitting Color: 16 patterns
3***r –
Its a nice christmas decoration. My neighbor’s little boys love it! !
Emitting Color: 16 patterns
Anonymous –
Pretty cool.. great price and fast delivery i wish i could have attached the video.
Emitting Color: 16 patterns
M***r –
Will buy again
Emitting Color: 16 patterns
T***p –
Works great has nice image display
Emitting Color: 16 patterns
U***r –
Very cute. The grandbabies will love it
Emitting Color: 16 patterns
Anonymous –
They are small but very beautiful.
Emitting Color: 16 patterns
B***b –
Works really good
Emitting Color: 16 patterns
a***r –
Cute & cheerful holiday item…def would buy again. Ty!
Emitting Color: 16 patterns
Anonymous –
It’s very cute works great and just what i expected
Emitting Color: 16 patterns
Anonymous –
Love it
Emitting Color: 16 patterns
U***m –
Great quality came before time for the kids
Emitting Color: 16 patterns
Anonymous –
Kids love it!
Emitting Color: 16 patterns
j***r –
It’s bright and works great 👍
Emitting Color: 16 patterns
Anonymous –
Was a nice think for a christmas show for the wall out side display as people drove by
Emitting Color: 16 patterns
S***z –
Just as described. Appears to be of good quality. Small projection area, in my opinion, suitable for a small room or living room. It looks sharp and works well. No fire test with prolonged projection has been done.
Emitting Color: 16 patterns