Fairy Lights AA Battery Powered Silver Copper Wire String Light 1M-10M 10-100 LEDs
$10.99 – $12.99Price range: $10.99 through $12.99
Fairy Lights AA Battery Powered 1M 10 2M 20 3M 30 5M 50 10M 100Leds Silver Led Copper Wire String Light Decorative Fairy Lights
Specifications:
Type:String Light
Item Color:As pictures show
Cable Color:Clear
Copper Wire Color:Silver
Voltage:DC 4.5V
Light Length/Led Quantity:
1M/10LEDS
2M/20Leds
3M/30Leds
5M/50Leds
10M/100Leds
Mode:Steady On
Switch:ON/OFF
Switch Location:on the battery box
Color Temperature:Cool White/Warm White/Colorful
Package Include:
1*String Light(Not include the battery)


























| Weight | 0.040 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 3 × 3 in |
| Lighting Distance | 6-10m |
| Luminous Flux | <60 |
| Battery Type | AA |
| Brand Name | ECCJ |
| Certification | ce, UL, UL, CE |
| Model Number | Battery Powered |
| Use | HOLIDAY |
| High-concerned chemical | None |
| Usage | HOLIDAY |
| Color | WHITE, MULTI, Warm White |
| Features | Led Copper Wire String |
| Remote Control | No |
| Origin | |
| Plug The Tail | No |
| Occasion | LIVING ROOM |
| Power Source | DRY BATTERY |
| Holiday Name | Christmas |
| Warranty | 1 year |
| Voltage | 3V |
| Base Type | Wedge |
| Nominal Voltage | 3V |
| Body Material | Plastic |
| Music | None |
| Is Dimmable | No |
| Is Bulbs Included | No |
| Length | 1000 |
| Light Source | LED bulbs |
| Is Batteries Included | No |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
14 reviews for Fairy Lights AA Battery Powered Silver Copper Wire String Light 1M-10M 10-100 LEDs
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Anonymous –
Love them!!!!! The wires are a bit delicate though..
Emitting Color: 10M 100LEs Wattage: Warm White
Р***а –
The garland arrived in good quality, everything works, satisfied with the product)
Emitting Color: 5M 50LEDs Wattage: Warm White
M***o –
Everything is fine, checking the linens, thank you. I decorate gifts with such garlands.
Emitting Color: 1M 10LEDs Wattage: Warm White
I***o –
Emitting Color: 2M 20LEDs Wattage: White
Ф***а –
arrived quickly. without batteries. I inserted the batteries and everything works perfectly!
Emitting Color: 1M 10LEDs Wattage: White
Б***а –
mini garland, that’s exactly what I needed. Comes without batteries.
Emitting Color: 1M 10LEDs Wattage: Warm White
R***k –
I ordered this product for the first time and honestly, I didn’t expect the quality to be so good. It arrived quite quickly, the packaging was intact, nothing was damaged. The product itself fully matches the description — it even looks better than in the photo. Everything works without problems during use, the materials are pleasant to touch, there’s no smell.
Emitting Color: 5M 50LEDs Wattage: Multicolor
Anonymous –
the flashlights arrived great. they shine for a long time and look very atmospheric. I advise taking 5 meters.
Emitting Color: 2M 20LEDs Wattage: Warm White
e***a –
Emitting Color: 2M 20LEDs Wattage: Warm White
Anonymous –
Looks exactly like the pictures! Thanks a lot! Great find, highly recommend this seller!
Emitting Color: 5M 50LEDs Wattage: Warm White
V***a –
Emitting Color: 5M 50LEDs Wattage: Warm White
Anonymous –
Definitely recommend this seller. The store ships fast and product is as stated.
Emitting Color: 5M 50LEDs Wattage: White
Anonymous –
Delivery was very fast. Great price with discounts. No surprises everything was as expected.
Emitting Color: 2M 20LEDs Wattage: White
Anonymous –
Good product and very fast delivery. Recommend the seller.
Emitting Color: 10M 100LEs Wattage: White