Snowflake Lights String LED Festoon Light USB Plug Christmas Tree Light Aesthetic Room Decoration Wedding Party New Year’s Decor
$2.99 – $3.99Price range: $2.99 through $3.99
: Snowflake Light String
Light color: Multicolor
Size: 1.5M 10LED; 3M 20LED; 4.5M 30LED ; 6m 40LED;
Light mode: Always-on
Plug: USB Plug
Waterproof: Yes
Application: bedroom, living room, outdoor garden, courtyard, Christmas tree, New Year, etc.
Features:
Application scenarios: indoor and outdoor exquisite decoration, such as bedroom, trees, garden, courtyard, Christmas tree, party, wedding, birthday, living room, New Year, etc.
High quality: made of high-quality PVC material, durable, not easy to break.
Good performance: high quality LED, soft light, high brightness, low power consumption, provide good decorative lights for your home.







| Weight | 0.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 17 × 5 in |
| Brand Name | Feimefeiyou |
| High-concerned chemical | None |
| Certification | UL, CE, CCC, CCC, ce, UL |
| Origin | |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Holiday Name | Christmas |
| Music | None |
| Length | 600 |
| Occasion | LIVING ROOM |
| Light Source | LED bulbs |
| Remote Control | No |
| Lighting Distance | 1-5m |
| Head Number | 20-50 head |
| Model Number | 1.5m 10leds;3m 20leds;6m 40leds; |
| Features | USB snowflake light string |
| Power Source | DC |
| Usage | HOLIDAY |
| Warranty | 1 year |
| Body Material | Plastic |
| Plug The Tail | No |
| Voltage | 3V |
| Is Dimmable | No |
| Color | MULTI |
| Choice | yes |
17 reviews for Snowflake Lights String LED Festoon Light USB Plug Christmas Tree Light Aesthetic Room Decoration Wedding Party New Year’s Decor
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

H***m –
Emitting Color: Multicolor Style: 6M 40LEDs
D***a –
as described, works, can’t wait to put them in decor
Emitting Color: Multicolor Style: 6M 40LEDs
P***t –
Lights as described plug in via USB.
Emitting Color: Multicolor Style: 6M 40LEDs
Anonymous –
Emitting Color: Multicolor Style: 6M 40LEDs
Anonymous –
Emitting Color: Multicolor Style: 3M 20LEDs
R***n –
well received thank you for the fast delivery and good packaging and quality beautiful colors.
Emitting Color: Multicolor Style: 6M 40LEDs
N***o –
Emitting Color: Multicolor Style: 6M 40LEDs
M***a –
They are beautiful!
Emitting Color: Multicolor Style: 6M 40LEDs
Anonymous –
Emitting Color: Multicolor Style: 6M 40LEDs
Anonymous –
well received thank you for the fast delivery
Emitting Color: Multicolor Style: 6M 40LEDs
R***n –
well received thank you
Emitting Color: Multicolor Style: 6M 40LEDs
M***s –
Emitting Color: Multicolor Style: 6M 40LEDs
m***z –
Very cute
Emitting Color: Multicolor Style: 3M 20LEDs
R***a –
Emitting Color: Multicolor Style: 3M 20LEDs
A***o –
Emitting Color: Multicolor Style: 3M 20LEDs
T***n –
Emitting Color: Multicolor Style: 6M 40LEDs
R***i –
Emitting Color: Multicolor Style: 4.5M 30LEDs