Professional Electric Hair Styling Straightening Smoothing Modeling Brush Rotating Hairbrush Hot Comb Electrical Curling Iron
Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 customer review)
$31.99 – $34.99Price range: $31.99 through $34.99
SKU:
3HZ93G950D0M
Category: Personal Care Appliances
Description
Professional Electric Hair Styling Straightening Smoothing Modeling Brush Rotating Hairbrush Hot Comb Electrical Curling Iron
Features:
* One minute fast Straight
* 6-speed temperature regulation, to adapt to different hair
* Straight hair without hair hurt
* Tourmaline ceramic interlayer sheet away from the hair injury
* 23pcs comb teeth, easy to do all hair
* 30 seconds fast heat, hair salons without waiting











Packing list:
1. A host.
2. Product operation instruction book 1 piece.
3. Product qualification certificate 1 piece.
4. After service card 1piece.












Additional information
| Weight | 0.544 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 12 × 7 in |
| Brand Name | hugebreen |
| Origin | |
| Battery Included | No |
| High-concerned chemical | None |
| Max. temperature | 200 °C |
| Cable Length | 1.8m |
| Power Source | Electric, Electric |
| Certification | CCC, CE |
| Min. temperature | 130 °C |
| Voltage | 210-240V |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Thermostat Adjustment Segments | others |
| Model Number | KD388 |
| Product name | Professional Hair Straightener Brush |
| Power | 25W-39W |
| Heater | PTC |
| Function | Hair Straightener+Comb +Styling |
| Temperature Setting | 130-200℃ |
| Feature | Anti-scald |
| Application | Car, RV, Outdoor, Hotel, garage, Commercial, |
| Single package size | 25.5X3.8X4.5 cm |
| Single gross weight | 0.400 KG |
| Choice | yes |
Reviews (1)
1 review for Professional Electric Hair Styling Straightening Smoothing Modeling Brush Rotating Hairbrush Hot Comb Electrical Curling Iron
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$11.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$22.99 – $29.99Price range: $22.99 through $29.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

r***s –
My wife loved it
Color: White 220V