Leafless constant temperature hair dryer for personal hair care and styling; home professional hair style accessories kit (5+1)
Rated 5.00 out of 5 based on 14 customer ratings
(14 customer reviews)
$43.99 – $62.99Price range: $43.99 through $62.99
SKU:
Y3EE6ZEF7LUL
Category: Personal Care Appliances
Description






















Additional information
| Weight | 0.100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 10 × 10 in |
| Brand Name | BOMP |
| Portability | Unfoldable handle |
| Max. Power | 1600 – 1999 W |
| Model Number | For Dyson HD08 |
| Function | Thermostatic, diffuser, Hot/cold air, Anion, Temperature control |
| Voltage | 210-240V |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | |
| Material | For Dyson HD08 |
| Number of gears | ≥ 5 |
| Number of heating modes | Over 3 |
| Nozzle type | Air collecting&scattering |
| Type of motor | AC |
| Number of nozzles | Over 5 |
| Item Type | hair dryer |
| Heating element | Infrared |
| Certification | CCC, ROHS, ce, RoHs, RoHS, CCC, CE, KC |
| Nozzle coating | Other |
| Size | For Dyson HD08 |
| Included Components | Concentrator |
Reviews (14)
14 reviews for Leafless constant temperature hair dryer for personal hair care and styling; home professional hair style accessories kit (5+1)
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$6.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $3.99Price range: $2.99 through $3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Anonymous –
Super hairdryer, everything works and curls very well, the seller is smart and responds immediately, it arrived very quickly.
Color: Red
Anonymous –
It has a lot of power, the advertised accessories come with it. I would have just liked to know that the curling accessories (airwrap) are purple, because I wouldn’t have selected the red color for the dryer. In any case, I am happy and recommend the purchase and the seller, as it arrived several days earlier than expected.
Color: Red
Anonymous –
Surprised by the quality of the hair dryer, just like the real one.
Color: Red
Anonymous –
Looks very much like the real thing. Excellent
Color: Red
Anonymous –
Ordered on January 4th, received on January 23rd, delivered by courier to home. The tracking was partially available. The hairdryer is normal and works. The attachments differ in color from the hairdryer. The seller is responsive and answered all my questions. The packaging was slightly wrinkled.
Color: Red
Anonymous –
Works good& looks nice, everything as described
Color: Red
Anonymous –
It works well, I still need to test it with the others.
Color: Red
Anonymous –
Color: Red
a***i –
Good product, I was surprised by the power.
Color: Rose 7 Parts Plug Type: EU
Anonymous –
Good product, dries and rinses very well.
Color: Rose 7 Parts Plug Type: US
H***v –
At described.
Color: Red 7 Parts Plug Type: EU
О***й –
I highly recommend it.
Color: Purple 7 Parts Plug Type: EU
a***z –
Wow, I didn’t expect it to be so spectacular. I highly recommend it, thank you very much.
Color: Rose 7 Parts Plug Type: US
С***ч –
The product arrived as described, but with a significant delay; I hope this was due to the New Year holidays, but I am satisfied with the product, thank you!
Color: Rose 7 Parts Plug Type: EU