SUBORT S9 Sonic Electric Toothbrush Cordless USB Rechargeable Whitening Toothbrush Waterproof Ultrasonic Automatic Tooth Brush
$23.99 – $24.99Price range: $23.99 through $24.99
SUBORT S9 Sonic Electric Toothbrush Cordless USB Rechargeable Whitening Toothbrush Waterproof Ultrasonic Automatic Tooth Brush

5 Modes to meet different needs
SOFT: Suitable for initial use and sensitive people
WHITE: ively cleaning and whiten teeth
NORMAL: Thoroughly clean tooth crevices and other impurities
MASSAGE: Amplitude alternation, massage teeth
GUMCARE: It is suitable for users with sensitive teeth

43000 times/minute High frequency vibration deeply cleans the gaps between teeth
High frequency vibration water flow, Acoustic flow cleaning force

Soft bristles for deep cleaning
DuPont bristles, Top rounding gingiva protection, 3D design fits teeth

The reminder function
2 minute Auto-off, ensure that the brushing time is Up to 2 minutes.
30 second Pause Reminder, remind you to change brushing area.

Last for 12 Months with 4 Dupont Heads
Recommend replacing the brush head every 3 months

Wireless Charging Always Online
2000mAh lithium-ion battery with wireless inductive charging for worry free use.
180 Days longer endurance, 9.5 Hours charging time.

IPX7 waterproof
Rinse the whole body as you please

Black and White Electric Toothbrush

SUBORT Ultrasonic Electric Toothbrush, Whitening Your Teeth

SUBORT Super Sonic Electric Toothbrush, You Deserve it.




















| Weight | 0.285 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 15 × 5 in |
| Brand Name | SUBORT |
| SUBORT Model | S9 |
| Age | adults |
| Origin | |
| Commodity Quality Certification | 3C, ce |
| Power type | Rechargeable |
| High-concerned chemical | None |
| Bristle stiffness | SOFT |
| Number of movements per minute | from 30000 to 50000 |
| Number of operating modes | 4 or more |
| Size | 246*31.9*35mm |
| Number of nozzles | 4 |
| Function | Deep cleaning mode, Whitening mode, Mode “gentle cleaning”, Massage mode, timer |
| Item Type | ELECTRIC TOOTHBRUSH |
| Quantity | 1 |
| Type | Acoustic Wave |
| Material | PC+DuPont Bristle |
| Product Name | S9 sonic electric toothbrush |
| Color | White, Black |
| 5 Modes | soft, white, normal, massage, gumcare |
| Vibration frequency | 43000 times/min |
| Bristle | DuPont soft bristles |
| Motor type | Suspended sonic motor |
| Battery type | 3.7V lithium ion battery |
| Battery capacity | 2000mAh |
| Charging Method | USB |
| Charging Mode | Wireless inductive charging |
| Charging time | about 9.5 hours |
| Endurance time | about 180 days |
| Electric toothbrush more thorough | ive cleaning teeth |
| Electric toothbrush more healthier | Improval gum health |
| feature 1 | 5 cleaning modes |
| feature 2 | 2 mins smart timing |
| feature 3 | 30s zone remind |
| Fit for | Birthday Gift |
| Suitable | Family Toothbrushes |
| Waterproof | IPX7 |
| Net weight | 134g |
| Package | al box |
| Is Batteries Included | No |
| Choice | yes |
14 reviews for SUBORT S9 Sonic Electric Toothbrush Cordless USB Rechargeable Whitening Toothbrush Waterproof Ultrasonic Automatic Tooth Brush
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

A***l –
The product is of very good quality, I think leading brands are ashamed to sell their toothbrushes for $200 instead of $20.
Color: black
Anonymous –
Same works fine.
Color: black Ships From: CHINA
А***в –
Cool brush. It has eliminated all the flaws that annoyed me in my previous old electric brush. Very powerful vibration. You definitely can’t do this by hand. Induction charging is divine. And two separate power and control buttons. Exactly what I wanted.
Color: White
Anonymous –
I really liked the toothbrush. It does its job well. It operates relatively quietly. There are many modes, but I’m only using “Normal” for now. After cleaning, my teeth become smooth, like after professional cleaning. I recommend it.
Color: black
Anonymous –
Wow! I was using one of the super cheap ones from here, which was decent enough, but i saw this at a good price and gave it a shot. Now i know what ultrasonic really means. It really does blast that tartar right off your teeth. It is very well made, great solid feeling in the hand, buttons have a nice solid press. Good battery life, easy to charge. The only slight negative is the brush is slightly too narrow, but on slightly. Otherwise you will be very satisfied with this great toothbrush. Highly recommend
Color: black
K***r –
Product quality is very good
During the operation test, the sound wave function due to subtle vibration seemed good as well.
Exchange is in progress for color change.
Color: black
A***r –
What I liked:
– The power is much more potent than others I have bought, it must be the first to meet that requirement.
– The battery life (it would need to be seen, the publication mentions 180 days, but the manual mentions 120 days)
– Quality of materials
What I didn’t like:
The bristles feel somewhat stiff.
– Does not come with a cover for the bristles
– The size is very large
– The location of the buttons, it is possible to accidentally touch the mode switch button during use and the seconds start running again…
– Replacement bristles too expensive
Likewise, I am very satisfied.
Color: WHITE Ships From: CHINA
O***r –
A unique item. I will compare it with an electric brush. The vibration is good, cleans much better than electric, you can feel it when touching the enamel with your tongue, but the noise from ultrasound is quite loud. I am satisfied with the brush, the electric brush will go to the dacha.
Color: WHITE
Anonymous –
The craftsmanship is quite high quality~ It’s unbelievable at this price.
I’ve been using several types of ultrasonic toothbrushes before, and this one has the best performance.
I don’t think anyone will be disappointed.
Sincerely recommended (no cheap stuff, highly recommended for gifts)
Color: WHITE
Anonymous –
Product looking great we going to test it out
Color: WHITE
P***s –
Great product with good finishing, it comes with 5 modules. I liked it a lot and recommend it to everyone.
Color: WHITE
C***r –
Top product! Material, handling and design of high quality. I had several other models before but this one cleans by far the best. Recommended!
Color: black
G***a –
Excellent toothbrush. It cleans well but I’m waiting to use it to verify its effectiveness. The battery lasts many days.
Color: black
Anonymous –
The electric toothbrush is better than expected, not as powerful as a phillips sonicare, but more than acceptable for the price. Four tooth brushes included, charging cradle, and cord. I used the old brush case and it fits nicely. Thank you seller
Color: black