Waterproof DSLR Camera Bag Multi-functional Camera Backpack Outdoor Video Digital Camera Photo Case for Nikon Canon DSLR Lens
$8.99 – $11.99Price range: $8.99 through $11.99
Size(Optional):
L: 34x22x17cm/13.4×8.7×6.7inch
M: 26x14x15cm/10.2×5.5×5.9inch
S: 22x15x16cm/8.7×5.9×6.3inch
Material: Polyester
Color(Optional): Black, Orange
Opening method: zipper
Carrying parts: soft handle Parts List:
1xCamera Bag
[Multifunctional material] Our camera bag is made of high-quality polyester material, which has the characteristics of waterproof, breathable, anti-theft, lightening and shock resistance.
[Zipper and Handle Design] This camera case has a high-quality zipper case with a soft handle design for easy carrying.
[Thickened liner] The inner liner of this camera bag is filled with environmentally friendly EPE shock-proof pearl cotton, which is thicker and ultra-light, and the liner partition can be moved flexibly.














1. Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item.
2. Please allow slight dimension difference due to different manual measurements. Thank you for your understanding.














| Weight | 0.171 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 21 × 16 in |
| Brand Name | willkey |
| Use | DSLR Camera, Mirrorless System Camera, Lens, Camcorder, Battery |
| Origin | |
| Style | handbags |
| Type | Camera Bags |
| High-concerned chemical | None |
| Material | POLYESTER, Polyester |
| Package | Yes |
| Model Number | S65590082 |
| Product name | Camera Bag |
| L | 34x22x17cm/13.4×8.7×6.7inch |
| M | 26x14x15cm/10.2×5.5×5.9inch |
| S | 22x15x16cm/8.7×5.9×6.3inch |
| Color(Optional) | Black, Orange |
| Opening method | zipper |
| Carrying parts | soft handle |
| Feature 1 | Camera Bag |
| Feature 2 | Camera Case |
| Feature 3 | Thickened Camera Bag |
| Feature 4 | Waterproof Camera Bag |
| Feature 5 | Outdoor Camera Bag |
| Feature 6 | Travel Camera Bag |
| Choice | yes |
10 reviews for Waterproof DSLR Camera Bag Multi-functional Camera Backpack Outdoor Video Digital Camera Photo Case for Nikon Canon DSLR Lens
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

i***r –
Arrived in the us. Good packaging. Quick delivery. Product itself is what it says. Havent tested the waterproof capabilities of it, but it feels like it is from the outside. Happy purchase! :d
Color: orange L 34x22x17cm
Anonymous –
It was difficult to put this in, but it’s really nice.
It can be partitioned in its own way, and there are cushions so it seems easy to store and move.
It doesn’t look luxurious, but it’s sufficient for my purpose.
I haven’t tested the waterproofing, but they said it’s okay, so it gives me some peace of mind even on rainy days.
Overall, it’s affordable and sturdy.
I just ordered another one.
Color: black L 34x22x17cm
j***r –
Great soft bag. Item exactly as described. I will buy from this seller again. Quick shipping. Very happy.
Color: black M 14x26x15cm
Anonymous –
Good closure, well padded, strong velcros, and enough space for a mounted camera + a lens vertically.
Color: black M 14x26x15cm
S***f –
very spacious, ideal for two apsc or micro4/3 type cameras and their respective lenses
Color: black S 15x22x16cm
M***P –
Insasnely good for the price, i use it for my panasonic lumix gh4 and not only fits the camera, but also all the accessories (i picked the m size).
For the price of 6eur, it’s a steal. It’s lightly padded so offers some amount of protection, albeit minimal.
Comes with 2 spacers that you can velcro strap on the inside, so you can organize the space however you like, and the zips to close it feel high quality and don’t get stuck.
Final vote: 7.5/10. Accounting for the price, 10/10.
Color: black M 14x26x15cm
Anonymous –
Good sturdy and portable bag, i was able to fit in my camera and 2 lenses inside it. The kit and the 200mm. Quite small footprint so it can be carried around easily and such as well.
Color: black S 15x22x16cm
T***e –
It’s much better than expected for the price. I haven’t tested any water-resisting capabilities, but this bag was in a backpack or something, you’d be safe.
Color: black M 14x26x15cm
w***r –
The overall finish and usability are stable. Details are well maintained and it works well without much inconvenience in actual use. It’s worth repurchasing.
Color: black M 14x26x15cm
k***g –
It’s perfect after putting in the Nikon 180-600 lens and body battery.
Color: black L 34x22x17cm