HOT-4K Professional HD Dual Camera New L600 PRO MAX GPS Drone 5KM 3-Axis Gimbal 360 Obstacle Avoidance Brushless Quadcopter Toy
$105.99 – $115.99Price range: $105.99 through $115.99
3-Axis Gimbal Stablizer
Channel: 4 Channels
Gyro: 6 Axis
Motor: 1504 Brushless Motor
Pressure sensor: Height setting
Motor power: 25W
Electric power adjustment: 10A
Electric Adjustment Camera Angle: 90°
Camera Wide Angle: 110°Remote Control Frequency: 2.4GHz
Laser obstacle avoidance: 360°
Laser obstacle avoidance distance: 20M

Remote Control Distance: About 3000 Meters (No Interference, No Occlusion)
Image Transmission Distance: 1000 Meters (No Interference, No Occlusion)
Flight altitude:300M
Drone Battery: 7.4V/4500mAh Lithium Battery Flight Time: Max 25 Minutes
Front Camera Photo Resolution: 7680*4320(APP); 4096*3072(SD)
Front Camera Video Resolution: 2048*1088(SD)
Bottom Camera Photo Resolution: 1280*720P
Bottom Camera Video Resolution: 1280*720P
Frame Rate: 25 fps

Photo Recording Mode: Remote Control + APP Control
Remote Control Battery: 3.7V/350mAh Lithium Battery (Included)
Quadcopter Size: 42*36*10CM (Unfoldable),16*8.5*10CM (Foldable)
Quadcopter Weight: 276.4g (battery in it)
Battery Weight: 81g
Obstacle Avoidance Device Weight: 24.2g
SD Card Support: Support
Color: Silver

GrayFunction Introduction:
1. 360° laser obstacle avoidance, 3-Axis gimbal, automatically detect obstacles within 20 meters, making flight safer. (obstacle avoidance device optional).
2. GPS one click return to takeoff point, low battery return, no signal return.
3. ① GPS intelligent tracking; ② Image following: Identify the shooting object and perform automatic following flight
4. Gesture recognition: Within 1-3m from the aircraft, make a photo gesture/camera gesture in front of the camera
5. Route multi-point planning flight: The aircraft flies independently according to the pre-set route, and players focus on shooting.

6. Fixed point surround: Find the center point of the surround, and then use the joystick to move the desired surround radius.
7. Aircraft retrieval function: continuously click on the GPS signal icon 3 times to open the map interface, where the map displays the final distance, longitude and latitude position of the aircraft.
8. Pictures can be shared with music and videos: You can choose to share photos with one or more options, and videos can only be shared individually at a time.
9. ESC 4K HD Wide Angle Camera, 90° adjusted by controller. (laser obstacle avoidance optional).
10. 7.4V/4500mAh plug-in intelligent lithium battery yields up to 25 min flight time.
11. With foldable arm, small size, easy to carry.

Product List:1 x L600 PRO MAX Drone
1 x Obstacle Avoidor
1 x Remote Controller
1 x battery
1 x USB Charging Cable
8 x Spare Propeller Blades
1 x User Manual
4 x Screws
1 x Screwdriver
1 x Knapsack






| Brand Name | SZWDSE |
|---|---|
| Remote Distance | 3km |
| GPS | Yes |
| Video Maximum Resolution[Pixel X Pixel] | 8K(7680*4320) |
| Max Wind Speed Resistance | < 10 KM/H |
| Camera Features | 4K HD Video Recording, 8K HD Video Recording |
| Camera Mount Type | 3-Axis Gimbal |
| Max Takeoff Weight | <1kg |
| Display Control | No |
| Category | Camera Drone |
| Motor Type | Brushless Motor |
| Equipped with Aerosol Spraing System/Spread Tank Volume | No |
| Integrated propeller guard | Not Include |
| Flight Time | 28min |
| Obstacle avoidance types | GPS-Based Avoidance |
| Aircraf Operating Frequency | 2.4 GHz |
| Origin | |
| High-concerned chemical | None |
| Camera Integration | Camera Included |
| Sensor Size | 1/4 inches |
| Drone Weight | 350g |
| FPV Operration | Yes |
| Video Format[Name/Type] | MP4 |
| Fps | 30*fps |
| Camera Stabilization | Gimbal Image Stabilizer, Electronic Image Stabilization |
| Drone Battery Capacity | 7.4V+4500mAh |
| Gyro | 6-axis |
| Optical Zoom | 10x and below |
| Connectivity | APP Controller, Remote Control, WiFi |
| Pixels | 10 million |
| Removable/Replaceable Battery | Yes |
| Sensing Type | Complete Omnidirectional |
| Aerial Photography | Yes |
| Control Channels | 6 channels |
| Certification | CE |
| Transmission Range | 4km |
| Frequency | 5G |
| APP Supported Languages | English, Simplified Chinese |
| Loudspeaker | No |
| Choice | yes |
13 reviews for HOT-4K Professional HD Dual Camera New L600 PRO MAX GPS Drone 5KM 3-Axis Gimbal 360 Obstacle Avoidance Brushless Quadcopter Toy
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
T***g –
I just got the l600 pro max today and have only flown it for one short flight but it navigated perfected and was quite wind resistant. I will try out the camera tomorrow. Very happy with the drone thus far.
Color: L600-PRO-MAX
r***A –
Thanks to the seller! Delivery is very fast, 7 days to Ukraine. Everything works. Thank you!
Color: L600-PRO-MAX
Anonymous –
Very good drone. Excellent video recording on the internal microSD card. I confirm high range – I had no problem flying above 600m horizontally and 100m in altitude. Easy to operate, stable flight.
Color: L600-PRO-MAX
V***o –
I am completely satisfied with the drone, even impressed. But you need to look at it through the lens of price, it wasn’t a bargain for you. For its price, especially for 2580 with coupons and coins, it’s simply amazing. You won’t find a camera of this quality for this price. And there is also a stabilized suspension!!! The resolution of the 4K photo and 1020p video is real and not cropped. But the matrix is the cheapest, the processor is average, and so is the software. The contrast and color differentiation is poor, so it seems that the resolution is lower than it actually is. I can’t see anything in the panties anymore, but in the sunlight everything looks very good. And a small fish eye. In other drones at this price, the camera is generally like that of a grandmother’s phone. Without wind, 22 ° C he is flying for 21 minutes!!! The app shows coordinates, but for some reason it swaps latitude and longitude. The app lies about the distance, 2079 m is actually 290 m. Everything else seems correct. Wi-fi range depends greatly on your phone. I already had transmission stops at 290 m. I recommend the product and the seller!
Color: L600-PRO-MAX
l***s –
Everything is okay, now I will test and come back here…
Color: L600-PRO-MAX
E***s –
Very good product, the camera quality is great for the value of the drone. The drone is very stable, just suffers a little with wind. The gimbal works perfectly for those starting in the industry. A great acquisition for training.
Color: L600-PRO-MAX
m***r –
Very good, arrived perfectly, great product.
Color: L600-PRO-MAX-OAS
F***s –
Very good drone, top camera, I highly recommend the seller. From the day of purchase to its arrival at my address, it took 16 days in Redenção Pará. I wasn’t stopped by Anatel. The drone is really great to fly, excellent images both in photos and videos. I wanted to post a photo here but couldn’t.
Color: L600-PRO-MAX
f***r –
everything excellent, fast and correct delivery
Color: L600 PRO MAX-OAS
U***e –
Delivered quickly 🙂 conforms to the description. I tested several features, the camera is of good quality, the motors are powerful. All that remains is to test it in flight.
Color: L600 PRO MAX-OAS
Anonymous –
This time I really received the Pro Max with a camera on three hinges. It flies well, video and photos are good. The best drone in its price range. I will order additional batteries.
Color: L600 PRO MAX-OAS Ships From: CHINA
D***a –
Excellent drone
Color: L600-PRO-MAX-OAS
Anonymous –
Quality look good and setup so far has been good. Still to testvits flight capability.
Color: L600-PRO-MAX-OAS