2025New GT3 MAX Drone 8K HD 4.3″ Remote Control Headless Mode Helicopter 360° Flip Quadcopter Toys Mini Drone Fors Kid Toy Gifts
Rated 4.71 out of 5 based on 14 customer ratings
(14 customer reviews)
$21.99 – $38.99Price range: $21.99 through $38.99
SKU:
319DQB3R9E8S
Category: Camera & Photo
Description

















Additional information
| Weight | 0.553 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 22 × 14 in |
| Brand Name | LYZRC |
| Remote Distance | 9000m |
| GPS | No |
| Video Maximum Resolution[Pixel X Pixel] | 8K(7680*4320) |
| Max Wind Speed Resistance | 10 – 20 KM/H |
| Camera Features | 8K HD Video Recording |
| Camera Mount Type | 2-Axis Gimbal |
| Max Takeoff Weight | <1kg |
| Display Control | Yes |
| Category | Camera Drone |
| Motor Type | Brushless Motor |
| Equipped with Aerosol Spraing System/Spread Tank Volume | No |
| Integrated propeller guard | Include |
| Flight Time | 23 Min |
| Obstacle avoidance types | Visual Avoidance |
| Aircraf Operating Frequency | 2.4 GHz |
| Origin | |
| High-concerned chemical | None |
| Camera Integration | Camera Included |
| Sensor Size | 4/3 inches |
| Drone Weight | 120g |
| Connectivity | WiFi |
| Aerial Photography | Yes |
| Drone Control Methods | Remote controller control |
| Choice | yes |
Reviews (14)
14 reviews for 2025New GT3 MAX Drone 8K HD 4.3″ Remote Control Headless Mode Helicopter 360° Flip Quadcopter Toys Mini Drone Fors Kid Toy Gifts
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$2.99 – $3.99Price range: $2.99 through $3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $7.99Price range: $2.99 through $7.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $6.99Price range: $2.99 through $6.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$14.99 – $35.99Price range: $14.99 through $35.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$5.99 – $11.99Price range: $5.99 through $11.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$3.99 – $6.99Price range: $3.99 through $6.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$7.99 – $22.99Price range: $7.99 through $22.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Anonymous –
👍👍.
Color: GT3 SCREEN
Anonymous –
Good product
Color: GT3 SCREEN
L***s –
I have already bought several of this model, they are excellent for sale.
Color: GT3 NORMAL
Anonymous –
The box and the drone is damaged, i don’t even think it would work
Color: GT3 NORMAL
U***r –
It works very well, has a very stable flight, it’s perfect for beginners, although the battery life is minimal, you need to buy several spares.
Color: GT3 NORMAL
V***o –
everything perfect. according to the advertisement description.
Color: GT3 SCREEN
Anonymous –
When you just land on the page, the picture and price does not correspond to each other. You actually have to click on the color option for the price to popped up. Need to redo this, it should default to the top seller of whatever that product is. It make finding gift a lot easier. Do not force people to click a model or etc… to have the correct price.
The gt3 flew ok, it drifted a little.
Color: GT3 NORMAL
a***r –
Decent mini drone for the price.
Color: GT3 NORMAL
M***e –
Color: GT3 NORMAL
W***s –
Looks good
Color: GT3 SCREEN
Anonymous –
Color: GT3 SCREEN
Anonymous –
Color: GT3 NORMAL
A***o –
Very good packaging. My item was delivered perfectly!
Color: GT3 SCREEN
Anonymous –
Wow. Great little drone.
Color: GT3 NORMAL