New K19 MAX GPS Drone Professional 8K Camera Aerial FPV Brush Avoiding Obstacle with Large Screen Remote Control Folding Drone
$113.99
In stock
K19 MAX, A super cheap GPS drone with airdrop function
K19 Max GPS Drone 360° Laser Obstacle Avoidance Panoramic Shooting 5G RC Airdrop Device Drone Optical Flow Positioning Gift Toy
☆ 4.5-inch screen, airdrop device, GPS return
☆ 5G high-definition image transmission, gradually distant mode, panoramic shooting, intelligent tracking, 50x zoom of the image
☆ 360 ° all-round obstacle avoidance GPS positioning+optical flow positioning dual-mode

Parameters:
Size: Folding size:17*10*9CM/ Expansion size: 25*20*9CM
Receiving frequency: 5G
Receiving channel: 4 channel 6 axis gyroscopes
Battery capacity: 3.7V 2200mAh
Usage time: 25 minutes
Charging time: 60 minutes
Charging method: USB charging cable
Remote control distance: height 500 meters/distance 5000
Return distance: 2000
Video resolution: 1920Px1280P
Image resolution: 7680×4320
Function introduction:
1:Laser Obstacle Avoidance
2:One click airdrop
3:Brushless Motor
4:GPS Position
5:Suitable Fly In Different Condition
6:Optical flow hover
7:Fligt Height 500
8:Brushless Motor
List:
Drone 1, 4.5-inch screen remote control 1, infrared obstacle avoidance head 1, body battery 1, storage bag 1, color box 1, memory card 1, card reader 1, instruction manual 2, spare fan blades 4, USB charging cable 2, screwdriver 1





































| Weight | 0.973 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 22 × 9 in |
| Brand Name | WDSZKMYF |
| Remote Distance | 3000M |
| GPS | Yes |
| Video Maximum Resolution[Pixel X Pixel] | 8K(7680*4320) |
| Max Wind Speed Resistance | < 10 KM/H |
| Camera Features | 1080p HD Video Recording, 720p HD Video Recording, 4K HD Video Recording |
| Camera Mount Type | 2-Axis Gimbal |
| Max Takeoff Weight | <1kg |
| Display Control | Yes |
| Category | Camera Drone |
| Motor Type | Brushless Motor |
| Equipped with Aerosol Spraing System/Spread Tank Volume | No |
| Integrated propeller guard | Not Include |
| Flight Time | 25min |
| Obstacle avoidance types | Laser avoidance |
| Aircraf Operating Frequency | 2.4 GHz |
| Origin | |
| High-concerned chemical | None |
| Camera Integration | Camera Included |
| Sensor Size | 2/3 inches |
| Drone Weight | 216g |
| FPV Operration | Yes |
| Video Format[Name/Type] | MP4 |
| Fps | 60*fps |
| Camera Stabilization | Electronic Image Stabilization |
| Drone Battery Capacity | 2200mAh |
| Focus Type | AUTO |
| Max Flight Time | 25min |
| Connectivity | APP Controller, Remote Control, WiFi |
| Pixels | 3.01-4 million |
| Removable/Replaceable Battery | Yes |
| Sensing Type | Complete Omnidirectional |
| Recommended age[Years] | 14+ |
| Aerial Photography | Yes |
| Control Channels | 4 channels |
| RTK Module(Real-time kinematic) | No |
| Certification | CE |
| Built-in Display | No |
| Transmission Range | 2.7km |
| APP Supported Languages | English, Simplified Chinese |
| Expandable storage | No |
| Spotlight | No |
| Stobe | No |
| Loudspeaker | No |
| Choice | yes |
15 reviews for New K19 MAX GPS Drone Professional 8K Camera Aerial FPV Brush Avoiding Obstacle with Large Screen Remote Control Folding Drone
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

c***r –
True to the description, good beginner drone, pleased with the units performance thus far.
Items arrived on time, well packaged.
Color: K19 Max
Anonymous –
Perfect, correct packaging and accessories.
tested and with all its functions working well.
Recommended.
Color: K19 Max
Anonymous –
very fast delivery, packaging in good condition. my first drone, very easy to start and maneuver.
Color: K19 Max
W***s –
Color: K19 Max
h***n –
The product is quite good! It is important to do the instructions at the beginning of the calibration, otherwise the drone will not work well.
The battery runs out quite quickly after about 20 minutes.
Besides, it’s worth the price.
Color: K19 Max
L***a –
Excellent product, following the instructions you can fly very well, you feel the wind, the battery lasts about 15 minutes.
Color: K19 Max
Anonymous –
Happy to receive my drone today, i can’t wait to test it out already.
Appearance looks great and has many functions.
Not really weather proof , however it is a good drone.
I will definitely recommend the seller and i will buy more products from seller.
Color: K19 Max
P***r –
It works well and is suitable for fishing. It will bring bait to the river. I had a rigged wobbler and released it where I wanted, so it’s good.
Color: K19 Max
Anonymous –
Excellent drone for shooting with good video resolution. Practical remote control with built-in video. 10-star value for money.
Color: K19 Max
Anonymous –
Great product , fast shipping. Recommended seller!! !
Color: K19 Max
J***r –
Great drone flys well, air drop works like a treat..
Color: K19 Max
Anonymous –
Highly recommend this drone; it handles well at first and is an excellent purchase.
Color: K19 Max
D***i –
Well-made, everything works, flies both outdoors and indoors. I am satisfied.
Color: K19 Max
Anonymous –
An excellent drone for beginners, stable, with GPS (if it’s possible to fly without GPS as well)
The only issue is the camera’s movements and its quality, which are not exactly as described, but still very good! !
Color: K19 Max
j***i –
Color: K19 Max