K04 Mini Folding Storage Aircraft Mini Drone Aerial Photography High Definition Explosive drone 4k profesional mavic air2
Rated 4.94 out of 5 based on 18 customer ratings
(18 customer reviews)
$22.99 – $27.99Price range: $22.99 through $27.99
SKU:
7B6B68GMNNTE
Category: Camera & Photo
Description
































Additional information
| Weight | 0.274 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 13 × 7 in |
| Brand Name | CSRC |
| Remote Distance | 10m |
| GPS | No |
| Video Maximum Resolution[Pixel X Pixel] | 4K(4096*2160) |
| Max Wind Speed Resistance | < 10 KM/H |
| Camera Features | 4K HD Video Recording |
| Camera Mount Type | Fixed Camera Mount |
| Max Takeoff Weight | <1kg |
| Display Control | No |
| Category | Camera Drone |
| Motor Type | Brushless Motor |
| Equipped with Aerosol Spraing System/Spread Tank Volume | No |
| Integrated propeller guard | Include |
| Flight Time | 12min |
| Obstacle avoidance types | No support |
| Aircraf Operating Frequency | 2.4 GHz |
| Origin | |
| High-concerned chemical | None |
| Camera Integration | Camera Included |
| Sensor Size | 1/1.28 Inches, None |
| Drone Weight | 120g |
| Connectivity | APP Controller |
| Aerial Photography | Yes |
| Choice | yes |
Reviews (18)
18 reviews for K04 Mini Folding Storage Aircraft Mini Drone Aerial Photography High Definition Explosive drone 4k profesional mavic air2
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$2.99 – $3.99Price range: $2.99 through $3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $7.99Price range: $2.99 through $7.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $8.99Price range: $2.99 through $8.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$14.99 – $35.99Price range: $14.99 through $35.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$8.99 – $22.99Price range: $8.99 through $22.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

N***n –
Great little drone and very fast delivery
Color: blue with camera
W***n –
I have another brand of the similar design the batteries cooperate. Everything was included and shipping was very fast gave not tested yet as battery is charging.
Color: blue with camera
D***s –
It’s great, just need to test the camera and learn how to use it but it’s fun.
Color: blue with camera
d***m –
Great product, really good quality for the camera, just be careful it goes out of range so it gets lost overall worth for the price
Color: Black with camera
5***r –
👍💯👌 It flies very well and the camera quality is great, even better than cheap surveillance cameras, and above all, it doesn’t crop at all; it transmits the image very smoothly. I recommend it.
Color: blue with camera
Anonymous –
Fun little drone
Color: blue with camera
Anonymous –
It arrived perfectly, the box was a bit damaged, the delivery was fast and the drone works very well.
It’s fast, it’s a bargain, 100% recommended.
Color: blue with camera
J***n –
Color: blue with camera
S***n –
Isn’t able to be downloaded on my phone because my phone is to new so that sucks. And not sure how to fix that issue?
Color: blue with camera
Anonymous –
Mini drone operational, very pleasant to pilot. Delivered within the announced timeframe.
Color: blue no camera
6***r –
Great, it works very well! The battery doesn’t last long (about ten minutes), but that’s normal considering the size. Keep in mind that there are two variants of this product, one with a chamber and one without (I got the one without).
Color: blue no camera
M***o –
Color: blue with camera
r***r –
Really funny toy, easy to use.
Color: blue no camera
י*** –
The delivery arrived relatively quickly and the drone is really cute and flies very well. My son enjoyed it a lot. I will buy again for my other son.
Color: gold with camera
Anonymous –
Quite delicate but for the price it’s an excellent product. It flies fast, is compact, and even though the camera isn’t 4K, for the price the fact that the camera works is amazing.
Color: gold with camera
Anonymous –
Color: Black with camera
י*** –
The drone arrived quickly and it’s really excellent and works well. I’ve already ordered another one! Highly recommended.
Color: blue no camera
Anonymous –
Definitely recommended, really great, this product is also very sturdy.
Color: Black no camera