Wall-Mounted Clothes Dryer with Hot Air Circulation, Rainy Day Garment Drying System, No Installation Required
$49.99 – $57.99Price range: $49.99 through $57.99
SKU:
86LT5WAN5ROD
Category: Major Appliances
Description
















Additional information
| Weight | 2.400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 45 × 25 in |
| Brand Name | BAIHUAN |
| Origin | |
| High-concerned chemical | None |
| voltage | 220V |
| Maximum timing range | 241 minutes (inclusive) -480 minutes (inclusive) |
| With or without casters | none |
| power | 501W (inclusive) -1000W (inclusive) |
| Additional features | humidity sensing |
| Is it foldable? | Yes |
| shape | rectangle |
| function | drying |
| Control method | touch |
| load-bearing weight | Below 5kg |
| Heating method | three-dimensional surround heating |
Reviews (0)
Be the first to review “Wall-Mounted Clothes Dryer with Hot Air Circulation, Rainy Day Garment Drying System, No Installation Required” Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$124.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.