2025 NEW Electric Footwear Dryer: For Shoes & Boots, Quick Dry, Deodorizer, Waterproof, with Timer & 48℃ Constant Temperature
$37.99
48°C constant temperature drying protects your shoes from yellowing and debonding.
Intelligent constant temperature drying protects shoes, even with different materials, without the risk of yellowing or debonding.
Slim and portable, easy to store, perfect for use anywhere.
Compact and elegant design easily fits into any space.
Smart timer:
30/60/90/120 minutes
Dimensions:
28x18x8cm


































| Weight | 1.050 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 25 × 22 in |
| Brand Name | TINGMIAO |
| High-concerned chemical | None |
| Voltage | 220 V |
| Power (W) | 200w |
| Certification | CE, RoHS |
| Type | Shoe Dryer |
2 reviews for 2025 NEW Electric Footwear Dryer: For Shoes & Boots, Quick Dry, Deodorizer, Waterproof, with Timer & 48℃ Constant Temperature
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Anonymous –
Color: White Plug Type: EU
Anonymous –
Color: White Plug Type: EU