Retro T9 Original Haircutting Machine Set Jackets Trimmer Men’s Electric Shaver Male Lence Pro Barber Shaver for Sensitive Areas
Rated 4.92 out of 5 based on 12 customer ratings
(12 customer reviews)
$2.99 – $3.99Price range: $2.99 through $3.99
SKU:
XWJ4FJFCUA2X
Category: Personal Care Appliances
Description


























Additional information
| Weight | 0.089 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 5 × 4 in |
| Brand Name | V-Vimika |
| Gender | Male, Male |
| Voltage | Global Universal(100-240V) |
| Power Type | Rechargeable |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | |
| Is Batteries Included | Yes |
| Power Source | Rechargeable |
| Number of nozzles | 3 – 4 pcs |
| Item Type | Electric Shaver |
| Charging Time | 2H |
| Function | Wet shave, Dry shaving, Fast Charging, Charging indication |
| Washing Mode | Do not wash |
| Razor type | Mesh |
| Model Number | T9 Haircut Set |
| Feature | Single Blade |
| With trimming device | Yes |
| Usage Time | 60Mins |
| Use | Face |
| Certification | CE |
| Time to market | 2020 |
| Size | T9 Haircut Set |
| Blade Material | aluminum |
| Nozzle type | Trimmer nozzle |
| Material | ABS |
| Choice | yes |
Reviews (12)
12 reviews for Retro T9 Original Haircutting Machine Set Jackets Trimmer Men’s Electric Shaver Male Lence Pro Barber Shaver for Sensitive Areas
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$4.99 – $5.99Price range: $4.99 through $5.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$11.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$16.99 – $18.99Price range: $16.99 through $18.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $3.99Price range: $2.99 through $3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$12.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

M***n –
This shaver works well. It is easy to use and easy to charge via usb. I received my order quickly and undamaged. 👍🏼 👍🏼
Color: 600 mh battery
Anonymous –
It’s good kinda hard to cut hair but overall it’s good my box came a lil beat up
Color: 600 mh battery
M***e –
Fast shipping, easy to use. It is loud
Color: 600 mh battery
M***s –
Husband likes it very much
Color: 600 mh battery
H***r –
Tha bomb , second one iv bought . First one was over 5 years ago. Still works ,just wanted another one. Def recommend this .
Color: 600 mh battery
t***r –
I haven’t tried it yet but it has powered on and is really good considering the price
Color: 600 mh battery
Anonymous –
It’s small and convenient perfect for travel
Color: 600 mh battery
Anonymous –
Item arrived perfect and with battery for immediate use… cuts hair almost to zero… very good!
Color: 600 mh battery
d***r –
Works great just what he needed.thank you.and less expensive than that other site .
Color: 600 mh battery
U***r –
Excellent packaging, fast ship, item works well
Color: 600 mh battery
Anonymous –
I love it! Works great and delivery was quick 😊
Color: 600 mh battery
a***r –
Very small and easy to hold! Can’t wait to put it to use !
Color: 600 mh battery