MIni Folding Hairdryer 220V-240V 750W with Carrying Bag Hot Air Anion Hair Care for Home Travel Hair Dryer Blow Drier Portable
$7.99 – $10.99Price range: $7.99 through $10.99
SPecification:
Color: white, Gradient color.
Handle folding: Foldable
Speed adjustment gear: Second gear
Nozzle style: Single set nozzle
Rated voltage: 220 (V)
Frequency: 50Hz
Rated power: 750W
Constant temperature: 57°
Motor: DC motor
Heating wire: Spiral wire
Cable length: 1.8M
Package:
1* 220V Hair dryer((Distribution plug adapter)
)
1* Set wind nozzle
1* Carrying bag























| Weight | 0.295 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 13 × 9 in |
| Brand Name | VIHAM |
| Portability | Foldable handle, Foldable handle |
| Max. Power | Less Than 1000 W, Less Than 1000 W |
| Model Number | Hair Dryers, Hair Dryers |
| Function | Thermostatic, Thermostatic |
| Voltage | 210-240V, 210-240V |
| High-concerned chemical | None, None |
| Origin | , |
| Number of gears | 2, 2 |
| Power Source | Electric, Electric, Electric |
| Nozzle type | Air collecting, Air collecting |
| Type of motor | DC, DC |
| Heating element | Infrared, Infrared |
| Certification | ce, CE, ce |
| Use | Travel, Travel |
| Plug standard | CN |
| Item type | hair dryer |
| Choice | yes |
14 reviews for MIni Folding Hairdryer 220V-240V 750W with Carrying Bag Hot Air Anion Hair Care for Home Travel Hair Dryer Blow Drier Portable
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

A***n –
Nice
Color: Gradual Change Plug Type: EU
V***r –
It has enough power and speed of air for how small it is. Recommended as a travel dryer.
Color: white Plug Type: EU
J***R –
It doesn’t have much power, but it’s fine to be portable.
Color: white Plug Type: EU
T***o –
Thank
Color: white
n***s –
Thank you very much
Color: Gradual Change Plug Type: EU
L***r –
I really liked it, it’s exactly as you see it in the photo.
Color: Gradual Change Plug Type: EU
a***y –
thank you very much very fast delivery
Color: Gradual Change Plug Type: EU
b***n –
Great item
Color: Gradual Change Plug Type: EU
Anonymous –
I’m so happy with my mini hair dryer is very good for travel good size
Color: Gradual Change
Y***c –
I like it
Color: Gradual Change Plug Type: EU
A***m –
Very good and dries quickly
Color: Gradual Change Plug Type: EU
P***s –
Everything went perfect on my package.
Color: Gradual Change
Anonymous –
Thank you, thank you.
Color: white Plug Type: EU
Anonymous –
💯
Color: Gradual Change Plug Type: EU