Mini Travel Stereo Speaker Outdoor Magnetic Bluetooth Speaker Wireless Portable with RGB Color Light and Phone Holder for IOS
$5.99 – $6.99Price range: $5.99 through $6.99
Why Choose Us: The bluetooth speaker is portable, durable, easy to use and offers the ultimate listening experience to its users. Its unique design serves several purposes, while its ability to attach to any surface makes it a versatile speaker. The small bluetooth speaker is designed with cool RGB Light.
Impressive volume and bass: The mini bluetooth speaker is conveniently small but able to releasing crystal clear sound with impressive bass through a high-performance driver and a passive subwoofer. The speakers bluetooth wireless can connect your smartphone, iPhone, or other audio device with Bluetooth.
Magnetic wall mountable: The small speakers bluetooth wireless has 9 built-in magnets, which can be attached to any metal surface such as refrigerators. With the metal ring in the package, the mini speakers bluetooth wireless can be installed on any surface such as doors, cabinets, etc.
Cool RGB Light: The small bluetooth speakers wireless has a transparent body with RGB light effects, and an ingenious combination of sound and visuals, our small portable speaker is a visual delight.
Compatible: The tiny bluetooth speaker compatibles with some phone case, can be directly attached to the back of the phone as a stand, watch movies, video chat and play music through the liddle speaker, this bike speaker can also be used through Metal ring gives the same functionality to other phones.
Durable and waterproof: With a non-slip silicone bottom,and a battery life of up to 6-7 hours, our travel gadgets is built to withstand outdoor adventures. Rain or shine, you can enjoy your favorite music and games without worry. With an impressive standby time of 300 hours, the travel speaker always ready to go when you are.
Product Description


Phone stand mini speaker for game and music
Game mode with powerful bass and low latency specially tuned for gamer and music mode with balanced EQ adjustment for full range listening

Stable connectivity cool electronic gadgets
The small portable speaker has a stable connectivity range of up to 33ft, you can enjoy your favorite music without any signal drops.

Magnetic bluetooth speaker
Attach it to any metal surface and enjoy exceptional sound quality wherever you go. Perfect for indoor and outdoor use. Whether you're showing, cooking, studying or doing sports. Our car speaker will help you enjoying it.

Ideal travel speaker
The mini portable speaker is compact and portable that fits in the palm of your hand, making it easy to take your music wherever you go. Experience big sound in a small package. A good choice for your outdoor travel.


Will the mini speaker attach to the back of my Iphone?
Yes, if you have the iPhone 12, 13,14,15,16, The small speaker will attach to the back of your iPhone for added sound for music or podcasts.
Can I take my small bluetooth speaker to have a shower?
Yes, The small portable speaker is IPX5 water resistant. you can take it to the pool, beach, and even your shower. But please do not put it in the water for a long time.
Can I attach my mini speaker to something that is not magnetic?
Had better not, because we can put our mini speakers bluetooth wireless attach to all the metal surface.
Can I pair two small portable speakers together?
It allows you to pair two travel speakers at the same time for a premium sound quality.







| Weight | 0.094 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 9 × 5 in |
| Brand Name | VIKEFON |
| Power Source | Battery, Battery |
| Inbox adaptor | NO |
| Cabinet Material | Plastic |
| Audio Crossover | Full-Range |
| Waterproof | No |
| Voltage range | Low voltage non-USB (below 75V DC, below 50V AC) |
| Communication | WireLess |
| Speaker Type | Portable |
| Channels | 1 |
| Support APP | No |
| Battery | Yes |
| Category | Speakers |
| Use | Home |
| Origin | |
| Sound Mode | Stereo Sound Mode |
| Voice Control | No |
| Number of Loudspeaker Enclosure | 1 |
| Input Power(W) | <25 W |
| High-concerned chemical | None |
| Input/Output | USB |
| Intelligent Personal Assistant | NONE |
| Width[mm] | 56 |
| Depth[mm] | 56 |
| Weight[g] | 90 |
| Number of devices connectable simultaneously | 1 |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Output Voltage | 3W |
| Battery Capacity[mAh] | 1200 |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Material | Rubber |
| Height[mm] | 36 |
| Frequency Range | 100Hz-20KHz |
| Choice | yes |
10 reviews for Mini Travel Stereo Speaker Outdoor Magnetic Bluetooth Speaker Wireless Portable with RGB Color Light and Phone Holder for IOS
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

A***n –
Works great. Sound quality is ok for what it is. Wish it can have a little more bass and stronger magnet. Other than that if looking for a small portable bluetooth speaker for a good price i highly recommend this product.
Color: Black
Anonymous –
Really love my portable bluetooth speaker. Sounds good. Works good and you can’t beat the price?
Color: Black
Y***a –
This speaker is so great that I have several of them. It sounds good and sticks to any metal surface including the cell phone to listen to music. Highly recommended.
Color: Black
V***o –
Received in good condition. Everything as shown and described.
Color: Black
k***r –
Sound is slightly better than my cheap phone but nothing great , paired easily to my phone, has usb c charge port and feels nicely built. Worth the price i paid
Color: Black
f***r –
The item is good, the quality of the speaker and the sound is very good despite being so small.
Color: Black
F***h –
Speaker works great for its size. I love that the added bonus is that it sticks to the back of my phone, making it much clearer and easier to hear.
Color: Black
C***r –
The sound quality is great. Wish the magnet was stronger but it’s really good. The battery life should be longer but pretty good
Color: Black
1***r –
Good quality even though they are small
Color: Black
E***z –
Congratulations, super fast, I recommend.
Color: Black