MLOVE P3 Outdoor Bluetooth Speaker, 40W Output Power Bluetooth 5.3 Speaker ,Stereo Sound IPX7 Waterproof,Micro SD Card,RGB Light
$34.99 – $37.99Price range: $34.99 through $37.99

Mlove P3 Portable Bluetooth Speaker
Introducing the Mlove P3 Portable Bluetooth Speaker – where cutting-edge design meets incredible sound quality. With its sleek, portable design, it’s the perfect companion for home, travel, and outdoor adventures. Enjoy superior music experiences anytime, anywhere with the Mlove P3. Your ultimate audio partner on the go!

Bluerooth 5.3
Using the latest generation 5.3 Bluetooth chip, it has stronger anti-interference,lower delay,More stable transmission performance and better sound quality.
In the wilderness, grassland, and jungle, it can be stable and smooth.Enjoy listening to your favorite music that echoes the scenery.

IPX7 WATERPROOF and IP6X DUSTPROOF
The design of waterproof structure cavity and high-strength waterproof mesh,ive side water splash. Plus the double protection design of breathable dustproof cloth,ively eliminate dust.

TWS CONNECTION PLAY AS A TEAM TO DOUBLE YOUR ENERGY
You can happily link with friends of the same style,two speakers play together in a team, the shocking energy of 1+1>2,double the joyful energy for outdoor exploration.

Astonishing Sound,40W Output Power

Party Lighting,Light The Night up
16.8 million RGB lighting effect brings more pleasure when go camping and have the party under the stars.

MICRO SD CARD WITH USB-C
It is convenient to pre-edit playlist playlists for parties or events.Insert a Micro SD card at any time and play immediately.Supports APE,FLAC lossless playback, and commonly used MP3, WAV, WMA formats.

Extra Long Battery Life
The 3700mAh polymer lithium battery provides a strong battery life guarantee.
You can take it to the depths of the mountains as you like,enjoy carnival, and the fun does not stop.


PRODUCT PARAMETERS
Technical specifications
Speaker system: 2 full-range speakers + 2 low-frequency amplifiers
Frequency response: 60Hz~20kHz
Signal to noise ratio: >80dB
Bluetooth version: 5.3
Playback function
Support Bluetooth wireless playback Support Micro SD card plug and play
Playable formats: MP3, WMA, WAV, FLAC, APE (Micro SD Card)
Features
Dynamic lighting: RGB ambient light
Protection: IP67 dust and water resistant
Battery life
Battery type: Li-ion 3.7V 3700mAh
Charging time: approx. 6 hours (5V/1A)
Charging port: USB Type-C
Playback time: approx. 12 hours (medium volume playback)
Packing list
Speaker main unit 1pc
Type-C charging cable 1pc
User manual 1 pc
FAQ
Keeps cutting out when playing
Please ensure the speaker is within the operating range and there are no obstacles between the speaker and the device
Not able to connect to your device
1. Restart the speaker and try again
2. If your device requires a Pin Code, please enter 0000
Not able to play the music in Micro SD card
1. Please ensure the format of the Micro SD card is FAT32. It only supports FAT32 Micro SD card
2. Please ensure the formats of the music files are APE, FLAC, WAV, WMA or MP3
No sound when playing
1. Please adjust the volume of the speaker
2. Please adjust the volume of your device
3. Please check if the speaker is paused
Not able to turn on
Please try to charge the speaker for about 3 hours
No respond to any operation
Please try to reset the speaker by pressing the reset
button in the AUX-in jack










| Weight | 0.783 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 10 × 9 in |
| Brand Name | MLOVE |
| MLOVE Model | P3 |
| Cabinet Material | Plastic |
| Audio Crossover | Two-Way |
| Waterproof | Yes |
| Communication | AUX, Bluetooth |
| Speaker Type | Outdoor Speaker |
| Channels | 2 (2.0) |
| Support APP | No |
| Battery | Yes |
| Category | Speakers |
| Use | others |
| Origin | |
| Sound Mode | 3D Surround Sound Mode, Stereo Sound Mode, Extra Bass Mode, Standard Mode |
| Voice Control | No |
| Power Source | DC, Battery |
| Number of Loudspeaker Enclosure | 1 |
| Input Power(W) | 25-49 W |
| High-concerned chemical | None |
| Input/Output | Other |
| Intelligent Personal Assistant | None |
| Tweeter material | Polymer |
| Acoustic enclosure | Other |
| Codecs | sbc, AAC |
| Number of devices connectable simultaneously | 2 |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Sensivity | 80 |
| Woofer/Widerange material | Polymer |
| Playback Function | MP3, FLAC, ape, WAV |
| Display Screen | No, No |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Touch Screen | No |
| Output Voltage | 40 W |
| Active Noise-Cancellation | Active |
| Remote Control | No |
| Support Memory Card | Yes |
| Built-in Microphone | Yes |
| Frequency Range | 65Hz-20KHz |
| Material | Metal, Paper |
| Inbox adaptor | No |
| Item Condition | New |
| Choice | yes |
10 reviews for MLOVE P3 Outdoor Bluetooth Speaker, 40W Output Power Bluetooth 5.3 Speaker ,Stereo Sound IPX7 Waterproof,Micro SD Card,RGB Light
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

K***i –
Very impressive i but alot of bluetooth speakers.,for the price i bought 2 .they are not the loudest yet the sound projected is very clear and full .the design is very kool
I fully suggest buy 2 for 68 euro there’s not much better options
Color: army green
M***z –
Without defects. Very bassy, so most will be satisfied. carefully crafted. clear frequency separation can be heard. That is to say, the instruments do not blend into one. I am ordering more.
Color: black
b***y –
brilliant
Color: Yellow
B***n –
It’s stronger than I thought.
I’ll have to purchase again later.
Color: black
Anonymous –
Good..
Color: Yellow
D***z –
Super recommended, good audio.
Color: Yellow
s***g –
Louder then expected loving it.
Color: black
Anonymous –
The quality is perfect, I recommend it.
Color: Yellow
A***v –
Excellent speaker, balanced sound. I recommend the seller.
Color: Yellow
V***s –
Thanks
Color: Yellow