Modern Bubble Crystal Pendant Lights Indoor Hanging Lamp For Dining Room Bedroom Shop Bar Cafe Drop Pendant Lamp Home Decoration
$38.99 – $199.99Price range: $38.99 through $199.99
Specifications:
Led pendant lamp
Material: Metal+Crystal
Light source: LED
Lighting area: 5~10 square metes
Applicable place: Bedroom, Dining room, Bar, Store, Aisle, etc






















| Weight | 0.800 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 10 × 10 in |
| Brand Name | NONE |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce |
| Is Dimmable | No |
| Material | Acryl |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | Wedge |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Installation Method | self-contained |
| Item Type | Pendant Lights |
| Warranty | 5000H |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 3-5square meters |
| Switch Type | Knob switch |
| Technics | Painted |
| Finish | Iron |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
13 reviews for Modern Bubble Crystal Pendant Lights Indoor Hanging Lamp For Dining Room Bedroom Shop Bar Cafe Drop Pendant Lamp Home Decoration
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

С***ч –
Body Color: E style-2head Emitting Color: Neutral light
С***ч –
Body Color: E style-1head Emitting Color: Neutral light
P***a –
Lying
Body Color: B style-2head Emitting Color: Warm white
m***r –
A beautiful, stunning special lamp arrived quickly and packaged very well
Body Color: E style-1head Emitting Color: Warm white
C***s –
Cute…
I recommend
Body Color: B style-2head Emitting Color: Cold white
A***n –
Body Color: H style-1head Emitting Color: Warm white
P***d –
Body Color: B style-1head Emitting Color: Warm white
F***i –
Its appearance is beautiful and elegant, and it’s working perfectly so far.
Note: If you pull the cable and it doesn’t come back with you, press the small link that the wire came out of and pull it back, it will come back with you. I took my time until I understood the movement.
Body Color: E style-1head Emitting Color: Warm white
Anonymous –
Body Color: B style-2head Emitting Color: Warm white
H***. –
Well packed, arrived fast and they are stunning 😍
I haven’t installed them yet, but so far i’m super happy with this purchase.
Body Color: E style-2head Emitting Color: Warm white
Anonymous –
Body Color: E style-1head Emitting Color: Neutral light
D***k –
Body Color: A style-1head Emitting Color: Warm white
П***а –
Body Color: A style-2head Emitting Color: Warm white