Modern Bubble Crystal Pendant Lights Indoor Hanging Lamp For Kitchen Island Dining Living Room Bar Cafe Pendant Lamp Home Decor
Rated 4.93 out of 5 based on 15 customer ratings
(15 customer reviews)
$26.99 – $78.99Price range: $26.99 through $78.99
SKU:
MYLIM11PLQHS
Category: Indoor Lighting
Description






























Additional information
| Weight | 1.897 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 24 × 22 in |
| Brand Name | NONE |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce |
| Is Dimmable | No |
| Material | Metal |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | Wedge |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Installation Method | self-contained |
| Item Type | Pendant Lights |
| Warranty | 1 year |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 5-10square meters |
| Technics | Plated |
| Finish | Iron |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
| Choice | yes |
Reviews (15)
15 reviews for Modern Bubble Crystal Pendant Lights Indoor Hanging Lamp For Kitchen Island Dining Living Room Bar Cafe Pendant Lamp Home Decor
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$3.99 – $4.99Price range: $3.99 through $4.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$5.99 – $23.99Price range: $5.99 through $23.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$56.99 – $502.99Price range: $56.99 through $502.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$11.99 – $12.99Price range: $11.99 through $12.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$49.99 – $69.99Price range: $49.99 through $69.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$34.99 – $38.99Price range: $34.99 through $38.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

A***k –
very nice.
Body Color: 2 head Emitting Color: Warm White
Anonymous –
Beautiful night lights, strictly made, rose gold color. Cool light, warm. I recommend it, I am very satisfied with the purchase
Body Color: 2 head Emitting Color: Warm White
C***M –
Everything is ok, I highly recommend it, as shown in the photo.
Body Color: 2 head Emitting Color: Warm White
Anonymous –
Super beautiful lamps
Body Color: 2 head Emitting Color: 3 Color Changeable
E***o –
Ceiling pendant lamp: beautiful, item description accurate, heavy, gold metal parts
Body Color: 1 head Emitting Color: Warm White
Anonymous –
The product fully meets expectations. It is as indicated in the description. Everything is ok. Very beautiful.
Body Color: 2 head Emitting Color: 3 Color Changeable
A***e –
Very good lamp and very nice.
Body Color: 2 head Emitting Color: 3 Color Changeable
n***A –
Body Color: 2 head Emitting Color: Warm White
M***r –
Elegant
Very nice
However, the color is not as the picture.. its not gold, its more like bronze
Body Color: 2 head Emitting Color: 3 Color Changeable
Anonymous –
Body Color: 1 head Emitting Color: 3 Color Changeable
E***a –
beautiful but the light is white ….cool
Body Color: 2 head Emitting Color: 3 Color Changeable
K***c –
The lights are beautiful and at a very good price! Fast delivery! My mom liked the lights so much that I have to buy more 😀 I recommend the seller!
Body Color: 1 head Emitting Color: Warm White
Anonymous –
item as shown in the photo, very satisfied
Body Color: 2 head Emitting Color: Warm White
S***z –
I highly recommend it, the lights look crazy. The quality is excellent. Thank you.
Body Color: 2 head Emitting Color: Warm White
Anonymous –
Bellissime 😍
Body Color: 2 head Emitting Color: Warm White