Modern Glass Chandelier Nordic Lustre Led Pendant Light for Living Room Restaurant Classical Colorful Glass Hanging Lamp Fixture
Rated 5.00 out of 5 based on 12 customer ratings
(12 customer reviews)
$44.99 – $485.99Price range: $44.99 through $485.99
SKU:
8FYBMBAG42F3
Category: Indoor Lighting
Description






























Additional information
| Weight | 10.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 × 60 in |
| Brand Name | TAONUANSHU |
| Is Bulbs Included | No |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce, LVD, pse, ROHS |
| Is Dimmable | No |
| Material | Glass Stone |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | E27 |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Installation Method | Assembly |
| Place | Parlor, Master Bedroom, other bedrooms, Hotel Hall, Hotel Room |
| Item Type | Pendant Lights |
| Warranty | 2YEARS |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 10-15square meters |
| Lampshade Color | black, green, Red, GRAY, Blue, Yellow, PURPLE, Silver, Gold, Brown, Orange, Champagne, Beige |
| Switch Type | Knob switch |
| Technics | Plated |
| Finish | Iron |
| Model Number | T-A-001 |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
Reviews (12)
12 reviews for Modern Glass Chandelier Nordic Lustre Led Pendant Light for Living Room Restaurant Classical Colorful Glass Hanging Lamp Fixture
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$56.99 – $502.99Price range: $56.99 through $502.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$6.99 – $11.99Price range: $6.99 through $11.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$34.99 – $38.99Price range: $34.99 through $38.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$40.99 – $52.99Price range: $40.99 through $52.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$6.99 – $11.99Price range: $6.99 through $11.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $8.99Price range: $2.99 through $8.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

I***e –
Body Color: R-3heads Size: Black Plate
v***r –
Great price for great product. Very lightweight makes it easy to install. Very bright light for small spaces. And very fast shipping ! ! !
Body Color: X-8heads Size: Golden Plate
t***r –
These install very easily and do an excellent job lighting a large space. I am very pleased.
Body Color: J Size: Black Plate
L***g –
The parcel was well packaged, and the glassware is just as lovely as in the photographs.
Body Color: U-3heads Size: Black Plate
H***g –
Installation not always easy in the complete absence of instructions, but the result is up to expectations.
Body Color: X-8heads Size: Golden Plate
M***h –
Best light around super bright easily installed
Body Color: J Size: Black Plate
m***r –
Like pictures. Highly recommended
Body Color: R-3heads Size: Black Plate
B***h –
The light arrived quickly and looks even better than i expected
Body Color: S-3heads Size: Black Plate
s***s –
Serious seller and product compliant with fast delivery, I recommend this shop 100%.
Body Color: B Size: Golden Plate
l***r –
Very nice lamp, beautiful price and low price. Exterior design: the appearance is very good-looking, the workmanship material: the materials are good and the price is affordable
Body Color: J Size: Black Plate
a***r –
The quality and packaging are excellent, and the seller’s service is attentive.
Body Color: S-3heads Size: Black Plate
c***r –
Customer service helped me resolve the customs issue. Thank you.
Body Color: J Size: Black Plate