Modern LED Chandelier Home Lighting Ring Ceiling Mount Chandelier Living Room Bedroom Lighting lustre Ceiling pendant lamp
$51.99 – $106.99Price range: $51.99 through $106.99
Specification
power:
4 heads: 43W
6 heads: 75W
Voltage: 85-260V
Control method: APP/remote control
Color temperature: three-color dimmable
Warm reminder
There is a small error in product size due to manual measurement, the actual size shall prevail.












| Weight | 2.428 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 11 in |
| Brand Name | IRALAN |
| Is Dimmable | Yes |
| Power Source | AC |
| Body Material | ABS |
| High-concerned chemical | None |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Is Smart Device | Yes |
| Base Type | Wedge |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Installation Method | Assembly |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Switch Type | Remote Control |
| Model Number | FX4-4 |
| Shade Direction | Up & Down |
| Shade Type | Metal |
| Finish | None |
| Features | Support mobile APP control |
| Style | Modern Style |
| Light Source | LED bulbs |
| Installation Type | Flush Mount |
| Item Type | Chandeliers |
| Warranty | 1 year |
| Choice | yes |
15 reviews for Modern LED Chandelier Home Lighting Ring Ceiling Mount Chandelier Living Room Bedroom Lighting lustre Ceiling pendant lamp
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

A***k –
Lampshade Color: 4 lights
A***k –
Lampshade Color: 6 lights
i***r –
Easy installation comes with an instruction sheet everything works perfect fix I will probably buy more of these.
Later I will attach photos
Lampshade Color: 6 lights
A***s –
Great gloss, illuminates very well and the remote control works properly.
Lampshade Color: 4 lights
M***s –
Good quality.
Lampshade Color: 6 lights
Anonymous –
It’s exactly like the product description.
It would be nice if the price was cheaper and the delivery was faster from .
Not sure about durability, installed it a day ago.
There are new parts included, easy to install and convenient to use.
Highly recommended, about 90%
Lampshade Color: 6 lights
l***D –
Superb! I am very happy with my purchase. It illuminates my 13m² room very well. I recommend it even though the instructions are difficult to read because the photos are too small due to excessive margins on the page.
Lampshade Color: 6 lights
K***s –
Great, with the remote control and also the app it allows programming. Very useful.
Lampshade Color: 6 lights
S***a –
The chandelier is super! 👍🏼
Lampshade Color: 4 lights
a***r –
Dimmable LED with design and quality with remote control. I recommend this product.
Lampshade Color: 6 lights
Anonymous –
Excellent lamp, I immediately bought another one.
Lampshade Color: 6 lights
Anonymous –
Excellent chandelier. Easy to install and adjust. The phone app connected and works perfectly. Highly recommended!
Lampshade Color: 6 lights
Anonymous –
Excellent quality, beautiful and bright, easy installation, light color is perfect to the living room
Lampshade Color: 6 lights
Anonymous –
This is the second time I’ve ordered this chandelier, both look wonderful in the hall. Installation is quick, control is excellent. I recommend the seller. I bought both using coins for approximately 2.5 thousand UAH each.
Lampshade Color: 6 lights
Anonymous –
A good lamp, perfect for a small room. It emits light with different brightness and shades. I hope it will last a long time…
Lampshade Color: 6 lights