Modern LED pendant light in black and white E27 bedroom table dining room hanging light lampshade home cabinet suitable for
Rated 5.00 out of 5 based on 11 customer ratings
(11 customer reviews)
$12.99 – $13.99Price range: $12.99 through $13.99
SKU:
YKFR10JDGDDW
Category: Indoor Lighting
Description


























































Additional information
| Weight | 0.544 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 18 × 17 in |
| Brand Name | NONE, ZODOLAMP |
| Is Bulbs Included | No |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce, CQC, EMC, FCC, GS, LVD, pse, ROHS, SAA, UL, VDE, EAC |
| Is Dimmable | No |
| Material | Metal |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | E27 |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Installation Method | self-contained |
| Place | Parlor, Study, Master Bedroom, other bedrooms, Hotel Hall, Hotel Room |
| Item Type | Pendant Lights |
| Warranty | 2Years |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 3-5square meters |
| Lampshade Color | black |
| Switch Type | Knob switch, Remote Control, Touch On/Off Switch, Sensor |
| Technics | Painted |
| Finish | Iron |
| Model Number | s35 |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Contemporary |
| pendant lights Style | Modern Nordic |
| pendant lights Application | Living room, Bedroom, Dining room, Study, etc |
| pendant lights Type | Pendant Light, Led lndoor lighting, Home decoration |
| Choice | yes |
Reviews (11)
11 reviews for Modern LED pendant light in black and white E27 bedroom table dining room hanging light lampshade home cabinet suitable for
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$3.99 – $8.99Price range: $3.99 through $8.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $4.99Price range: $2.99 through $4.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$40.99 – $52.99Price range: $40.99 through $52.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$6.99 – $11.99Price range: $6.99 through $11.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

O***O –
Impeccable product, delivery within the deadline, and excellent customer service. The purchasing experience was very satisfactory. I recommend the store and will buy again!
Body Color: green
P***r –
It shines and looks good, I recommend it.
Body Color: black
P***r –
It shines and looks good, I recommend it.
Body Color: white
P***r –
It shines and looks good, I recommend it.
Body Color: gray
Anonymous –
The lamp is very beautiful, uniquely designed, of good quality, and packaged very firmly.
Body Color: Red
S***a –
I haven’t installed it yet, but the material and quality in relation to the price are unbeatable. I recommend it 100%. Good packaging, the item arrived without any damage.
Body Color: black
Anonymous –
excellent product
Body Color: black
C***o –
Very good finish, shipping was very fast and well protected.
Body Color: black
J***r –
everything perfect
Body Color: black
Anonymous –
beautiful!
Body Color: black
Anonymous –
It took a long time to arrive, but it came well packaged. I haven’t installed it yet, but the lamp is very beautiful and of good quality.
Body Color: black