Modern LED Pendant Light Iron Gold Black Minimalist Metal Cage Pendant Lamp Living Room Restaurant Shop Bar Fixture Decoration
Rated 5.00 out of 5 based on 2 customer ratings
(2 customer reviews)
$18.99 – $42.99Price range: $18.99 through $42.99
SKU:
RW831S6ZB3G0
Category: Indoor Lighting
Description



































Additional information
| Weight | 0.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 15 in |
| Brand Name | Ramalho |
| Is Bulbs Included | No |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce, CQC, EMC, FCC, GS, LVD, pse, ROHS, SAA, UL, VDE, EAC |
| Is Dimmable | No |
| Material | Metal |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | E27 |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Installation Method | self-contained |
| Place | Bathroom, Parlor, Restaurant, Study, Master Bedroom, Exhibition Hall, other bedrooms, Corridor, Kitchen, Hotel Hall, Hotel Room, Balcony |
| Item Type | Pendant Lights |
| Warranty | 1 |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 5-10square meters |
| Lampshade Color | black, Gold |
| Technics | Painted |
| Finish | Iron |
| Model Number | R021 |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Contemporary |
| Choice | yes |
Reviews (2)
2 reviews for Modern LED Pendant Light Iron Gold Black Minimalist Metal Cage Pendant Lamp Living Room Restaurant Shop Bar Fixture Decoration
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$3.99 – $4.99Price range: $3.99 through $4.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$3.99 – $8.99Price range: $3.99 through $8.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$34.99 – $46.99Price range: $34.99 through $46.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$34.99 – $38.99Price range: $34.99 through $38.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
H***O –
excellent
Body Color: H
8***r –
Very good 👌
Body Color: H