Modern LED Wall Lamp Living Room Amber Jelly Decor Wall Sconces Corridor Study Dining Room Home Decoration Smokey Grey Fixture
$33.99 – $40.99Price range: $33.99 through $40.99
Product Information
-
Product Type:Wall Lamp
-
Is Bulbs Included: Yes
-
Is Smart Device:No
-
Product color:Clear,Amber,Smoke grey
-
Size:D13.5cm
-
Voltage:90-260V
-
Wattage:5W
-
Material:Iron,Acrylic
-
Lighting Area:5-10㎡
-
Light Color:Cool white,Warm white,Tricolor Light
-
Warranty:2year
-
Certification: CCC,CE,PSE,ROHS
-
Space:Living Room/Bedroom
Product Features
1.Modern LED wall lamp.
2. The product comes in two styles and three colors for buyers to choose from.
3. Cold white light, warm white light, tricolor light, three light source modes available for selection.
4.Energy saving LED light source, larger lighting area, high transmittance, sufficient light, simple and comfortable.
5. Lighting up home lighting fixtures and arranging different places such as hallways and entrances.

















| Weight | 0.630 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 18 × 16 in |
| Brand Name | DARHYN |
| Installation Method | Assembly |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Origin | |
| Certification | CCC, ce, pse, ROHS |
| Is Dimmable | No |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Body Material | aluminum |
| Is Smart Device | No |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 60-249 |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | Modern Style |
| Use | Daily Lighting |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Item Type | Wall Lamps |
| Warranty | 2 year |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 5-10square meters |
| Application | Kitchen, Dining Room, Bed Room, Foyer, Study, Bathroom |
| Material | aluminum |
| Shade Direction | Up & Down |
| is_customized | Yes |
| Shade Type | Acrylic |
| Model Number | LWL140 |
| Technics | Painted |
| Features | Jelly Wall Lamp |
| Choice | yes |
15 reviews for Modern LED Wall Lamp Living Room Amber Jelly Decor Wall Sconces Corridor Study Dining Room Home Decoration Smokey Grey Fixture
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

A***n –
Lampshade Color: LWL140 Clear light B Color Temperature: Warm white
Anonymous –
I loved it, I’m ordering another one right away.
Lampshade Color: LWL140 Amber B Color Temperature: Warm white
e***r –
It’s pretty and has a nice vibe.
Lampshade Color: LWL140 Clear light B Color Temperature: Warm white
O***O –
The lamp exceeded my expectations! Modern design, impeccable finish, and cozy lighting. Fast delivery and excellent quality product. I recommend without hesitation!
Lampshade Color: LWL140 Amber B Color Temperature: Warm white
O***O –
Sophisticated design, cozy lighting, and impeccable finishing that transform any environment.
Lampshade Color: LWL140 Smoky grey B Color Temperature: Warm white
O***O –
Sophisticated design, cozy lighting, and impeccable finishing that transform any environment.
Lampshade Color: LWL140 Clear light B Color Temperature: Warm white
a***a –
The product arrived in good condition quickly and with good quality.
Lampshade Color: LWL140 Clear light B Color Temperature: Warm white
O***O –
Excellent service, great quality product, and fast delivery. Highly recommend! Impeccable shopping experience from start to finish.
Lampshade Color: LWL140 Amber B Color Temperature: Warm white
M***a –
Very nice lamps. They have built-in lighting, it’s not very bright but sufficient for rooms that don’t require a lot of light.
Lampshade Color: LWL140 Smoky grey B Color Temperature: Warm white
P***o –
Super cute and of good quality, the screen is made of acrylic that looks and feels very nice to the touch, good lighting although the light tone feels more like 2,700k than 3,000k and the cables are very thin, but apart from that, an excellent purchase.
Lampshade Color: LWL140 Clear light B Color Temperature: Warm white
Anonymous –
Cute. But it’s not glass as stated. Something like thick acrylic. Shines very brightly.
Lampshade Color: LWL140 Smoky grey B Color Temperature: Warm white
M***l –
Very good!
Lampshade Color: LWL140 Clear light B Color Temperature: Warm white
O***O –
Excellent experience: beautiful product, impeccable quality, fast delivery, and attentive service. I recommend without hesitation! Always!!
Lampshade Color: LWL140 Clear light B Color Temperature: Warm white
O***O –
I received my lamp and was really impressed with the quality of the finish and the sophisticated design. The packaging was very well protected and the delivery was faster than the stated time. We installed it easily and the lighting effect in the room was amazing. I will definitely buy again and recommend it to friends.
Lampshade Color: LWL140 Smoky grey B Color Temperature: Warm white
O***O –
Excellent quality product, impeccable finish and sophisticated design. Installation was simple and the result in the environment was amazing. Delivery was on time and the service was very attentive. I recommend the store for its trustworthiness and great shopping experience.
Lampshade Color: LWL140 Amber B Color Temperature: Warm white