Modern Orange Floor Lamp for Living Room,Mid Century Tall Lamps with Tea Table & Storage Bucket,Fishing Standing Lamp
$10.99 – $185.99Price range: $10.99 through $185.99






Welcome to our store :
1.Free Shipping means delivery excluding tax,clearance customs, Installation fee etc.
2.Different shipping methods have different delivery times.Normally shipping will take 15-35days after we sent out,If you need faster delivery, please contact with buyer for the delivery time before place order. If you do not receive the product within the delivery time,please contact us,we will try our best to help you.
3.Please fill in your name, address, zip code and phone number correctly with your orders.
4.If you want more product,please contact us for the additional discount.
5. If you encounter any problems in shopping process, please contact us in time. We will sincerely answer for you.
6.After you receive the light, if you are satisfied, please give us five-star feedback; if you are not satisfied, please do not give bad feedback directly, please contact us, we will solve all problems for you. Thank you








| Weight | 9.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 67 × 49 × 42 in |
| Brand Name | NONE |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Installation Method | Assembly |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Power Source | AC |
| High-concerned chemical | None |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Origin | |
| Body Material | Iron |
| Item Type | Floor Lamps |
| Warranty | 3 year |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 5-10square meters |
| Is Dimmable | Yes |
| Material | Metal |
| Switch Type | Knob switch |
| Model Number | FP-LDD014 |
| Shade Direction | Up & Down |
| Style | Modern Style |
| Light Source | LED bulbs |
| Shade Type | Stained Glass |
| Certification | UL, RoHS, LVD, CCC, ce, ROHS, UL |
| Base Type | E27 |
4 reviews for Modern Orange Floor Lamp for Living Room,Mid Century Tall Lamps with Tea Table & Storage Bucket,Fishing Standing Lamp
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

k***3 –
Received it immediately and installed it right away. It has a very good quality. I really like it. The lighting effect is great!
Lampshade Color: 1 Ships From: CHINA
a***0 –
The lamps have arrived. They are reasonably priced, delivered quickly, and the packaging is exquisite. Once opened, the texture is good and the overall combination effect is also great. The installation is convenient. Neighbors who came to see them all liked them.
Lampshade Color: 1 Ships From: CHINA
b***2 –
The lamp is quite good. It’s easy to install and has a high aesthetic quality. It’s suitable for placement beside the sofa or as a bedside lamp.
Lampshade Color: usb night light Ships From:
T***Y –
Lampshade Color: 1 Ships From: CHINA