Modern Pendant Light Nordic Bedroom Bedside Hanging Lamp for Dining Room Shape Changed Suspension Droplight Indoor Lighting E27
$77.99 – $82.99Price range: $77.99 through $82.99
Specification:
Material: metal
Lamp: E27, bulb not included
Color: white, black, gold
Diameter: 28cm, 38cm
Voltage: 110-240v
Cable: 1.5m normally, free to be longer
















About shipping:
We will ship out the items within the 3-5 days. We are not responsible for your customs duties. Please clear customs if necessary. After ship items out, will usually takes 20 to 60 working days to receive.
Shipping Time for our Lamps:
Our free shipping: 20-60 days
EMS:20-40 days
Fedex/UPS/DHL/TNT: 6-12 days

Payment:
We accept alipay here.
All major credit cards are accepted through secure payment processor ESCROW.
If any questions, kindly view the Aliexpress payment guide via this link:
http://help..com/pay_order.html

Please Note:
Those items are hard to describe precisely, sizes and Colors may look different in person than here. Due to differences in monitors, we cannot be responsible for variations in color between the actual items and your screen.


















| Weight | 1.645 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 26 × 24 in |
| Brand Name | Narrandes |
| Is Bulbs Included | No |
| Origin | |
| Certification | ce, LVD, SAA, UL, VDE |
| Place | Parlor, Study, Master Bedroom, other bedrooms, Hotel Hall, Hotel Room |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Item Type | Pendant Lights |
| Warranty | 2 years |
| Number of light sources | 1 |
| Lighting Area | 5-10square meters |
| Lampshade Color | WHITE, black, Gold |
| Is Dimmable | No |
| Material | Metal |
| Technics | Painted |
| Power Source | DC |
| Base Type | E27 |
| Finish | Iron |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Model Number | 8800P |
| Light Source | LED bulbs |
| Style | ART DECO |
| Is Smart Device | No |
| Installation Method | Assembly |
| Choice | yes |
17 reviews for Modern Pendant Light Nordic Bedroom Bedside Hanging Lamp for Dining Room Shape Changed Suspension Droplight Indoor Lighting E27
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

K***y –
The lamp is beautiful and solid
Body Color: D28cm gold
Anonymous –
The lamp is beautiful and solid
Body Color: D28cm gold
Anonymous –
The lamps are solid, well-made. Express delivery. Thank you to the seller. I am satisfied.
Body Color: D28cm gold
j***r –
The lamps are massive, well-made. Express shipment. Thank you seller. I am satisfied.
Body Color: D28cm gold
5***r –
nice lamps, well secured, quickly shipped.
Body Color: gold Size: Dia 38CM Emitting Color: Warm White
Anonymous –
Ordered twice from this shop, amazing quality and great shipping. Thanks
Body Color: black Size: Dia 38CM Emitting Color: Warm White
U***p –
Perfect
Body Color: D28cm gold
Anonymous –
Perfect
Body Color: D28cm gold
R***a –
The lamp matches the photos. It is well-made and very interesting. I recommend it.
Body Color: D28cm gold
Anonymous –
Shipped very fast.
It looks like the pictures, nothing special about the material but its painted well with no scraches.
It came with 3 screws missing but its not a big deal.
Its a pain in the ass to insert a bulb
Body Color: D28cm black
s***h –
Shipped very fast.
It looks like the pictures, nothing special about the material but its painted well with no scraches.
It came with 3 screws missing but its not a big deal.
Its a pain in the ass to insert a bulb
Body Color: D28cm black
L***l –
Really beautiful. Just what I dreamed of 🙏🏼😊
Body Color: D28cm gold
M***n –
It’s beautiful. Quick delivery 🙌 🙌
Body Color: D28cm gold
s***r –
Very pretty. Looks just like the picture.
Body Color: WHITE Size: Dia28cm Emitting Color: Warm light
Anonymous –
Great product, everything matches the description.
Body Color: D28cm black
Anonymous –
The packaging is great and the parcel arrived really quickly too
Body Color: black Size: Dia 28CM Emitting Color: Cold White
Anonymous –
Excellent, just shorten that the lighting is for a small or decorative space.
Body Color: D28cm black