Motion Sensor Light Wireless LED Night Light Type C Rechargeable Light Cabinet Wardrobe Lamp Staircase Backlight For Kitchen LED
$1.99 – $3.99Price range: $1.99 through $3.99
Please note: Do not use high wattage mobile phone fast charging heads. This product is limited to input voltage: 5V, input current: 1-2A,Please strictly follow the safe input voltage and current when using. Avoid causing damage to the circuit board, battery, or even combustion
※※※Precautions before use:
1. There is protective film on the lampshade, not scratches. Remember to remove it before use.
2. Please use the original charging cable when charging.
3. The induction mode has a light sensing function. If it works in too bright an environment, it won't work very well.
4、Please check the model you purchased before making a purchase.
Cold White/Warm White button operation guide:
Click once: Turn on the lighting fixture
Click twice: Turn on the night sensor function (for use in low light environments)
Third click: Turn on all day sensing mode (available day and night)
Fourth click: Turn off the light fixture
Long press: Adjust brightness














| Weight | 0.093 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 2 × 2 in |
| Brand Name | HUAJIANZM |
| High-concerned chemical | None |
| Voltage | 5v |
| Luminous Flux | <60 |
| Type | Night Light |
| Is Batteries Included | Yes |
| Shape | Strip |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Nominal Voltage | 4.5V |
| Origin | |
| Certification | ce |
| Power Source | Rechargeable battery |
| Wattage | 0-5W |
| Body Material | ABS |
| Is Smart Device | No |
| Power Generation | Motion |
| Is Batteries Required | Yes |
| Length | 50cm |
| Item Type | Night Lights |
| Light Source | LED bulbs |
| Use | EMERGENCY |
| Battery Type | Lithium Metal |
| Choice | yes |
13 reviews for Motion Sensor Light Wireless LED Night Light Type C Rechargeable Light Cabinet Wardrobe Lamp Staircase Backlight For Kitchen LED
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

L***e –
Helps save on my light bill. Highly recommend especially if you have kids. Helps with seeing in the middl of the night.
Color: Cold White Emitting Color: 50cm-36LED
Anonymous –
Received my stuff promptly and it’s exactly as advertised,very pleased with the whole operation
Color: Warm White Emitting Color: 10cm-6LED
r***n –
Not well packed. Curved product but works
Color: Warm White Emitting Color: 50cm-36LED
E***n –
Arrived in good working condition as advertised.
Color: Cold White Emitting Color: 10cm-6LED
Anonymous –
A++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Color: Warm White Emitting Color: 50cm-36LED
S***e –
Very bright. Great lighting in my closet
Color: Warm White Emitting Color: 50cm-36LED
C***h –
I love my little lites so much!! My only regret is that i didn’t order more!! I’m going to order more right now! !
Color: Warm White Emitting Color: 10cm-6LED
J***n –
Wonderful little light strip. Works great. My only complaint is that the instructions on how to use it was written so small i needed a magnifing glass to read it.
Color: Cold White Emitting Color: 20cm-13LED
Anonymous –
A basic led light with plastic housing. It is not super bright but would work at night for ambient lighting purposes. Shipping was very slow.
Color: Cold White Emitting Color: 50cm-36LED
Anonymous –
Pretty damn cool motion sensor rechargable, thought it woild be brighter but other was perfect for temp lighting and its portable. If your looking how to change the settings its the tinyest little button on the end but it is made from cheapest plastic ever. Still cool though
Color: Warm White Emitting Color: 50cm-36LED
5***r –
Attached to the door is great for the night
Color: Cold White Emitting Color: 50cm-36LED
S***a –
Excellent
Color: Cold White Emitting Color: 30cm-21LED
C***y –
More than worth the price.
They do exactly what supposed to.
Color: Cold White Emitting Color: 10cm-6LED