New Cartoon Cute Mini USB Handheld Charging Fan – Portable Pocket-Sized for Home, Outdoor, Office & Student Dorm Use
$3.99
Welcome to my store 🛍️
Product Introduction:
: New Handheld charging fan
Size:6.5* 4 *13 cm
Material :ABS
Color: Blue, Yellow, Pink, Green
Rated power :3W
Rated voltage: 5V
Wind speed: 3 switch
Noise: Below 36dB (dB)
Product weight: 100g
Features :1. This product has unique structure and novel style
2, intelligent control, perfect function, simple operation, stable performance, safe use
3, the appearance is simple and generous, solid structure, small size, light weight, easy to carry is the companion of tourism and outdoor sports.
Attention:
Fan page can be removed and cleaned, and the body cannot be washed directly
Instructions for use:
1, fully charged, press the switch to start, five adjustable
2, can drop essential oil in the fan page, the wind out of the fragrance






















| Weight | 0.107 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 6 × 5 in |
| Brand Name | KUALOOL |
| High-concerned chemical | None |
| Power (W) | 3W |
| Origin | |
| Remote Control Function | No |
| Voltage | 5v |
| Timing Function | No Timing |
| Type | Cooling Only |
| Max. Timing Limit | No Timing |
| Wind Type | Natural Wind, Sleep Wind, Prevailing Wind |
| Installation | Mini |
| Air supply mode | Rotary Vane |
| Application | < 10 M² |
| Certification | CE, RoHS |
| Use | Home |
| Power Source | USB |
| Rotation Way | Rotate the Page |
| Controlling Mode | Mechanical Timer Control |
| Choice | yes |
10 reviews for New Cartoon Cute Mini USB Handheld Charging Fan – Portable Pocket-Sized for Home, Outdoor, Office & Student Dorm Use
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

Anonymous –
Actually, what i was looking for. Battery last a lot longer than expected, which is a glorious surprise.
Color: pink
Anonymous –
I love this. I bought two, they come with a charger cable, i love the color, they blow fresh air. Buy this!!! It arrived fast. Thank you!! !
Color: blue
Anonymous –
I love this. I bought two, they come with a charger cable, i love the color, they blow fresh air. Buy this!!! It arrived fast. Thank you!! !
Color: yellow
m***r –
This is great. Will be absolutely perfect for the summer. It’s actually rechargeable so i love that even more. Very happy with this purchase.
Color: blue
Anonymous –
It looks very cute and handy. I can put it in my bag and it works well.
Color: pink
a***r –
Powerful for size. Turned on and then off at the push of a button.
Color: yellow
T***a –
Great product
Color: yellow
C***s –
I love this little fan!! It’s powerful and after buying a charger on amazon, it’s perfect. I’m going through perimenopause and this little guy is a lifesaver!
Color: pink
P***e –
I love my fan
Color: yellow
A***y –
Pretty strong for the sizes
Color: Green