New G6 Drone 8K 5G GPS Professional HD 360 ° Aerial Photography Dual-Camera Foldables Obstacles Avoidanc Brushless Quadrotor 5KM
Rated 4.82 out of 5 based on 11 customer ratings
(11 customer reviews)
$26.99 – $35.99Price range: $26.99 through $35.99
SKU:
LDGXRP4VEJPS
Category: Camera & Photo
Description







































Additional information
| Weight | 0.374 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 17 × 8 in |
| Brand Name | GISAEV |
| Remote Distance | 1000M |
| GPS | No |
| Video Maximum Resolution[Pixel X Pixel] | 480i/P(720*480) |
| Max Wind Speed Resistance | < 10 KM/H |
| Camera Features | 1080p HD Video Recording |
| Camera Mount Type | Fixed Camera Mount, Other |
| Max Takeoff Weight | <1kg |
| Display Control | Yes |
| Category | Camera Drone |
| Motor Type | Brush Motor |
| Equipped with Aerosol Spraing System/Spread Tank Volume | No |
| Integrated propeller guard | Include |
| Flight Time | 12min |
| Obstacle avoidance types | GPS-Based Avoidance |
| Aircraf Operating Frequency | 2.4 GHz, 5.8 GHz |
| Origin | |
| High-concerned chemical | None |
| Camera Integration | Camera Included |
| Sensor Size | 1/1.28 Inches, 1/6.0 inches |
| Drone Weight | 0.1KG |
| Connectivity | WiFi |
| Aerial Photography | Yes |
| Control Channels | 4 channels |
| Choice | yes |
Reviews (11)
11 reviews for New G6 Drone 8K 5G GPS Professional HD 360 ° Aerial Photography Dual-Camera Foldables Obstacles Avoidanc Brushless Quadrotor 5KM
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$2.99 – $3.99Price range: $2.99 through $3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$3.99 – $4.99Price range: $3.99 through $4.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $8.99Price range: $2.99 through $8.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $3.99Price range: $2.99 through $3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$14.99 – $35.99Price range: $14.99 through $35.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$5.99 – $11.99Price range: $5.99 through $11.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $13.99Price range: $2.99 through $13.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Anonymous –
Color: YL-6K dual camera
Q***S –
Very good, thank you , fast delivery and a solid product
Color: BL-4K single camera
경***류 –
It’s really great. I highly recommend it. It’s really great. I highly recommend it.
It’s really great. I highly recommend it. It’s really great. I highly recommend it.
It’s really great. I highly recommend it. It’s really great. I highly recommend it.
It’s really great. I highly recommend it. It’s really great. I highly recommend it.
Color: BL-6K dual camera
Anonymous –
Great little unit. Very impressive
Color: BL-4K single camera
Anonymous –
The picture quality is really bad… The drone is fun to play with, but buying additional batteries is too expensive haha.
Color: BL-6K dual camera
B***n –
This thing is pretty cool. Still working out how use the gps etc. It actually did a flip and i have no idea how i did it..lol
Color: YL-6K dual camera
Anonymous –
Excellent and good quality
Color: BL-4K single camera
Anonymous –
The children loved it.
Color: YL-8K dual camera
Anonymous –
I am truly satisfied.
Color: BL-6K dual camera
S***t –
It was tested and flew, it looks good quality.
Color: BL-4K single camera
T***r –
Color: BL-6K dual camera