New H135 Mini Drone WIFI FPV Hover Professional 4K Camera Pocket Coloful Lights Dron Rc Plane Foldable Quadcopter RC Toys Gifts
$21.99 – $22.99Price range: $21.99 through $22.99
H135 Mini Drone Profession HD Wide Angle Camera WiFi FPV RC Dron Height Keep Helicopter Foldable Quadcopter Kids Toys Gift

➤Description
Project Number: H135 (Optical Flow Electric Tuning Dual Camera)
Materials: ABS plastic and electronic components
Gyroscope: 6-axis
Frequency: 2.4G
Channel: 4CH
Motor: 716 motor
Battery: 3.7V 1800 Mah(included)
Remote control power supply: AAA * 3 (self provided)
Remote control mode: left throttle, right direction
Flight time: approximately 5-10minutes
Low altitude flight speed: 3m/s
Medium flight speed: 4m/s
High speed flight speed: 6m/s
Charging time: 60 minutes
FPV:WiFi
Camera: Optical flow electrically adjustable dual camera
Camera angle: electrically adjustable 180 °
Dimensions of quadcopter: 13.7CM×11.3CM×4.8CM

➤Features:
✅Headless Mode :Orients the quadcopter's flight on the controller. No more worries about the drone getting out of control.
✅Speed Adjustment : Switch speed between low and high speed to meet the needs of pilots in different skill levels.
✅3D Flips and Rotation : Press the right joystick vertically then push it in any side to activate a flip accordingly. Highly responsive function!
✅Altitude Hold : Enables drones to Auto-Hover. The drone can stay at a certain height when your hands are off the controller.pls try it indoor without wind.
✅Safe Design : The protective full-cover protect the drone propellers from the collision and greatly help avoid injury. Super useful and durable in flights.
✅HD Camera: Remote electric adjustment 180 °,Download the APP on the mobile phone, connect to the wifi of the drone, and the videos and pictures shot by the drone can be transmitted to the mobile phone in real time
➤Packaging :
1 drone, 1 remote control, 4 spare fan blades
Body battery * 1, USB cable * 1, phone holder * 1, screwdriver * 1, instruction manual * 2














































| Weight | 0.296 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 16 × 11 in |
| Brand Name | SZWDSE |
| Remote Distance | 5 |
| GPS | No |
| Video Maximum Resolution[Pixel X Pixel] | 1080i/P(1920*1080) |
| Max Wind Speed Resistance | < 10 KM/H |
| Camera Features | 720p HD Video Recording, 4K HD Video Recording |
| Camera Mount Type | Fixed Camera Mount |
| Max Takeoff Weight | <1kg |
| Display Control | Yes |
| Category | Camera Drone |
| Motor Type | Brushless Motor |
| Equipped with Aerosol Spraing System/Spread Tank Volume | No |
| Integrated propeller guard | Not Include |
| Flight Time | others |
| Obstacle avoidance types | Laser avoidance |
| Aircraf Operating Frequency | 2.4 GHz |
| Origin | |
| High-concerned chemical | None |
| Camera Integration | Camera Included |
| Sensor Size | 1/3.8 inches |
| Drone Weight | 70g |
| Video Format[Name/Type] | MP4 |
| Fps | 25*fps |
| Camera Stabilization | NONE |
| Drone Battery Capacity | 3.7V 1800mAh |
| Gyro | 6-axis gyroscope |
| Optical Zoom | 50x |
| Max Flight Time | 5-10min |
| Connectivity | APP Controller, WiFi |
| Pixels | 4.01-5 million |
| Removable/Replaceable Battery | No |
| Sensing Type | Complete Omnidirectional |
| Aerial Photography | Yes |
| Control Channels | 4 channels |
| Certification | CE |
| Field of View[°] | 180° |
| Display size["] | 4.3 |
| Frequency | 5G wifi |
| Drone Control Methods | Remote controller control |
| Choice | yes |
12 reviews for New H135 Mini Drone WIFI FPV Hover Professional 4K Camera Pocket Coloful Lights Dron Rc Plane Foldable Quadcopter RC Toys Gifts
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

E***k –
I’m very satisfied, thank you.
Color: H135-1B
p***t –
It looks great
It’s supplied with two spare blades, and a micro usb charging cable.
The rings around the blades are thick and strong so it would take a lot of effort to damage the blades anyway.
It is supplied with 1x custom battery. And i have not managed to find anyone selling extras! The battery case is screwed together so it’s probably easy to replace the cell when it wears out – it would just be nice to have some spares for increased flight time.
I have downloaded the android app, and i can confirm it does record and store video. So ignore some of those google play reviews.
You’ll find them in:
Internal storage/movies
I have not tried flying it yet.
Color: H135-1B
U***r –
Color: H135-1B
Anonymous –
Color: H135-1B
A***y –
Came on time looks just a scene thank you nice
Color: H135-1B
O***z –
Didn’t work but the seller stepped in and work some things up
Color: H135-1B
Anonymous –
It works, and surprisingly well. A larger battery would be useful.
Color: H135-1B
G***z –
Great starter drone better than the more expensive ones on amazon
Color: H135-1B
R***n –
Very good! Order extra battery’s!
Color: H135-1B
Anonymous –
It works! 🙂
Great for playing at home, excellent value for money. I recommend it!
Color: H135-1B
Anonymous –
Color: H135
d***n –
Color: H135-1B