New L600 PRO MAX/PRO GPS Drone 5KM 4K Professional HD Dual Camera 3-Axis Gimbal 360° Obstacle Avoidance Brushless Quadcopter Toy
$92.99 – $148.99Price range: $92.99 through $148.99
L600 Pro MAX Drone 4K Professional HD Camera Mini Drones Optical Flow Localization Laser Obstacle Avoidance RC Quadcopter Remote control helicopter Toy Gift
(1) We are a professional factory that produces drones, among which the L600, V168, and L900 series drones are popular products
(2) L600 PRO/L600 PRO MAX ,we are T0P1 sellers and we have an absolute price advantage and quality guarantee

The difference between L600 PRO and L600 PRO MAX
Please choose one you needed, or ask our customer service for help

L600 PRO MAX Description:
Drone Model: L600 PRO MAX Drone
3-Axis Gimbal Stablizer
Channel: 4 Channels
Gyro: 6 Axis
Motor: 1504 Brushless Motor
Pressure sensor: Height setting
Motor power: 25W
Electric power adjustment: 10A
Electric Adjustment Camera Angle: 90°
Camera Wide Angle: 110°Remote Control Frequency: 2.4GHz
Laser obstacle avoidance: 360°
Laser obstacle avoidance distance: 20M
Remote Control Distance: About 5000 Meters (No Interference, No Occlusion)
Image Transmission Distance: 1000 Meters (No Interference, No Occlusion)
Flight altitude:300M
Drone Battery: 7.4V/4500mAh Lithium Battery Flight Time: Max 25 Minutes
Front Camera Photo Resolution: 7680*4320(APP); 4096*3072(SD)
Front Camera Video Resolution: 2048*1088(SD)
Bottom Camera Photo Resolution: 1280*720P
Bottom Camera Video Resolution: 1280*720P
Frame Rate: 25 fps
Photo Recording Mode: Remote Control + APP Control
Remote Control Battery: 3.7V/350mAh Lithium Battery (Included)
Quadcopter Size: 42*36*10CM (Unfoldable),16*8.5*10CM (Foldable)
Quadcopter Weight: 276.4g (battery in it)
Battery Weight: 81g
































































| Weight | 0.897 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 19 × 14 in |
| Brand Name | JJRC |
| Remote Distance | 3000 |
| GPS | Yes |
| Video Maximum Resolution[Pixel X Pixel] | 8K(7680*4320) |
| Max Wind Speed Resistance | < 10 KM/H |
| Camera Features | 4K HD Video Recording, 8K HD Video Recording |
| Camera Mount Type | 3-Axis Gimbal |
| Max Takeoff Weight | <1kg |
| Display Control | Yes |
| Category | Camera Drone |
| Motor Type | Brushless Motor |
| Equipped with Aerosol Spraing System/Spread Tank Volume | No |
| Integrated propeller guard | Include |
| Flight Time | 28min |
| Obstacle avoidance types | Laser avoidance |
| Aircraf Operating Frequency | 2.4 GHz |
| Origin | |
| High-concerned chemical | None |
| Camera Integration | Camera Included |
| Sensor Size | 2/3 inches, 1/6.0 inches |
| Drone Weight | 350G |
| FPV Operration | Yes |
| Video Format[Name/Type] | MP4 |
| Fps | 30*fps |
| Camera Stabilization | Gimbal Image Stabilizer, Electronic Image Stabilization |
| Drone Battery Capacity | 7.4V 4500mAh |
| Gyro | 6-axis |
| Max Flight Time | 28min |
| Connectivity | APP Controller, Remote Control, WiFi |
| Pixels | 10 million |
| Removable/Replaceable Battery | Yes |
| Sensing Type | Complete Omnidirectional |
| Aerial Photography | Yes |
| Control Channels | 6 channels |
| Certification | CE |
| Optical Zoom | 50x |
| Transmission Range | 4km |
| Frequency | 5G |
| APP Supported Languages | English, Simplified Chinese |
| Expandable storage | Other |
| Remote Controller Battery Capacity[mAh] | 3.7V 350mAh |
| Loudspeaker | No |
| JJRC | Car |
| Dron | 4DRC |
| L900 | mini drone |
| L200 | V198 |
| Choice | yes |
12 reviews for New L600 PRO MAX/PRO GPS Drone 5KM 4K Professional HD Dual Camera 3-Axis Gimbal 360° Obstacle Avoidance Brushless Quadcopter Toy
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

T***g –
I just got the l600 pro max today and have only flown it for one short flight but it navigated perfected and was quite wind resistant. I will try out the camera tomorrow. Very happy with the drone thus far.
Color: L600-PRO-MAX
r***A –
Thanks to the seller! Delivery is very fast, 7 days to Ukraine. Everything works. Thank you!
Color: L600-PRO-MAX
l***s –
Everything is okay, now I will test and come back here…
Color: L600-PRO-MAX
m***r –
Very good, arrived perfectly, great product.
Color: L600-PRO-MAX-OAS
w***o –
Color: L600-PRO-MAX
Anonymous –
Hhhhhhhhhhhhhhhhghgghhhghhghhhhhhhhhhhhhhgghhhhhhhg
Color: L600-PRO-MAX
Anonymous –
Aaaaaaaaaaaaaaaàaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaàaaaaaaaaaaaaaaaaàaaaaaaaaaaaaaaaaàa
Color: L600-PRO-MAX
I***n –
A funny drone. There is no point in launching it in the apartment – it’s too big. The obstacle sensor is not suitable for an apartment, only for open areas. I’ll give you advice – read the instructions. There are many details on how to set up and switch between different modes. It arrived quickly.
Color: L600-PRO-MAX-OAS
j***o –
Color: L600-PRO
D***a –
Excellent drone
Color: L600-PRO-MAX-OAS
s***l –
Color: L600-PRO-MAX
Anonymous –
Quality look good and setup so far has been good. Still to testvits flight capability.
Color: L600-PRO-MAX-OAS