New Original T75 Bone Conduction Wireless Bluetooth 5.3 Headphones Sports Earphones HiFi Sound Quality Waterproof TWS Headset
Rated 4.90 out of 5 based on 10 customer ratings
(10 customer reviews)
$3.99
SKU:
4LYRSBJS3HN3
Category: Portable Audio & Video
Description














Additional information
| Weight | 0.039 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 5 × 3 in |
| Brand Name | NoEn_Null |
| Style | Wired in-ear headphones |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Origin | |
| Material | ABS |
| High-concerned chemical | None |
| Communication | WireLess |
| Volume Control | Yes |
| Category | Earphones & Headphones |
| Certification | FCC |
| Number Of Drivers | 1 |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Headphone Pads Material | Other |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Magnet Type | Other |
| Voice assistant built-in | No |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Resistance | 32Ω(32Ω) |
| Line Length | |
| Package List | User Manual, Charging case, Charging Cable |
| Control Button | Yes |
| Codecs | NONE |
| Driver Diameter | 20 |
| Sensitivity | 123dB(123dB) |
| Is wireless | Yes |
| Weight[g] | 50 |
| Earcups Type | Semi-open |
| Bluetooth Version | 5.1 |
| Total Harmonic Distortion | 10 |
| Charging Method | cable |
| Max Output | 30 |
| Support Memory Card | No |
| Support APP | No |
| Function | for Video Game, Common Headphone, For Mobile Phone, HiFi Headphone, Sport, For Outdoor |
| With Microphone | Yes |
| Features | Waterproof, With microphone, Active Noice Cancelling |
| Charging Compartment Battery Capacity | 400mAh |
| Transmission Distance | Up to 10 meters / 33 feet |
| Speak Unit | 13 mm |
| Battery capacity | 50mAh |
| Usage Time | About 5 hours(Earphones) one time |
| Charging Time | About 1 hour(Earphones) |
| Frequency Range | 2.402-2.485KHz |
| Choice | yes |
Reviews (10)
10 reviews for New Original T75 Bone Conduction Wireless Bluetooth 5.3 Headphones Sports Earphones HiFi Sound Quality Waterproof TWS Headset
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$4.99 – $5.99Price range: $4.99 through $5.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$23.99 – $24.99Price range: $23.99 through $24.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
New Mini Portable Car Audio A9 Dazzling Crack LED Wireless Bluetooth 4.1 Subwoofer Speaker TF Card
4.8
$3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$7.99 – $8.99Price range: $7.99 through $8.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$12.99 – $16.99Price range: $12.99 through $16.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$7.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

8***r –
Thanks for the item haven’t used it yet but i’ll let you know
Color: black
Anonymous –
very good product
Color: khaki
P***u –
Everything is exactly what i saw on the app.
Color: black
U***r –
I like it rii should buy it and it came the 2 day
Color: white
A***n –
Came on time. Look exactly what it looked like in the picture. Now to try them. Hopefully they work and are comfortable.
Color: white
U***r –
Love it
Color: black
Anonymous –
My husband loved them!
Color: black
N***z –
It arrived super fast. Well protected.
Color: white
R***e –
Awesome love this the only problem i had with my purchases is the boxes and bags where a bit damaged but other than that it was awesome
Color: white
B***e –
The headphones work as intended. They were shipped out fast.
Color: white