New Professional Electric Shaver for Men Razor for Men Mower Beard Trimmer Barber Shaving Machine T9 Hair Clipper Dropshipping
$4.99 – $5.99Price range: $4.99 through $5.99
——————–
⚠ We purchase logistics insurance for every order. We promise to deliver the products within the logistics protection period. Otherwise, we will pay for your product in full.
We solemnly promise that we guarantee your freedom of trading and the safety of your funds.
——————–
⚠ The size of the limit comb and product accessories are on the product SKU picture. Please pay attention to check when you place an order for the selected product.
We use exquisite color box packaging, very good packaging design. Can be given as a gift to friends or relatives.
——————–
Professional Hair Cutting Machine Barber Beard Trimmer for Men Tool Razor Shaving Haircut Mower Barbershop Men's Electric Shaver



⚠ The Chinese Kung Fu direct-charging T9 professional hair clipper can be operated with one click and rotates at 7,000 rpm, satisfying all your knowledge of hair clippers and is more cost-effective.
Built-in 18650 lithium battery, 2 hours of charging, 180 minutes of normal operation. Better battery life.



ⓐ The heavy-torque, variable-frequency, high-speed motor provides powerful horsepower, giving the cutter head strong shearing force, cutting hair faster and improving work efficiency.
100% low-resistance copper wire can reduce heat loss and improve the efficiency of converting electrical properties into mechanical properties.

ⓑ It is equipped with a Class A 18650 lithium battery and the most advanced processing chip. It can be charged for 2 hours and can be used for 180 minutes. Significantly reduces the waiting time for charging.
Note: The above data is based on the data of Oumonoka Laboratory. Please evaluate and judge the specific data based on actual operations.

ⓒ The T-shaped cutter head can reach more different parts of the body and is suitable for hair removal in different body parts. It is one of the essential tools for personal care.
R-shaped rounded corners are more friendly to the body and do not harm the skin.

ⓓ USB direct charging makes charging more convenient. Can be charged directly on USB charging sockets, computers and mobile power supplies.
When charging, the power indicator light flashes. After it is fully charged, the power indicator light stops flashing. Intelligent charging management.

ⓔ International IPX6 waterproof rating, can work in the bathroom. The cutter head can also be cleaned directly under the faucet, which is healthier and more hygienic.
Note: It cannot be immersed in water, please wipe it dry after cleaning.

ⓕ Excellent industrial design makes the product more collectible and beautiful. Compared with other products on AliExpress, our products are more distinctive and simpler in appearance, making them worth having.
Different batches have slight color differences. We will not notify you further when shipping.

🔲 Our products have obtained product certification from and the United States. At the same time, we have also obtained product certifications in markets such as Europe, South Korea/Japan, and Brazil. It provides guarantee for product reliability.
We need to point out that our products have obtained the United States UL product certification, which is currently the most demanding and comprehensive certification. Please feel free to use our products.

FAQ
1. What kind of express delivery do you send?
We will choose different couriers according to your time requirements. Of course, different time and speed are related to the cost. Therefore, you need to pay attention to your choice of courier when placing an order.
2. When are you shipping?
Our Brand Oumonoka has a stocking period, and this stocking period will have a certain time. When we ship, we will send you a text message at AliExpress. So please pay attention to your SMS in the AliExpress background. If you have any questions, please contact us.
3. What should I do if I want to return?
If you need to return the product due to the quality of the product or other problems, please contact us in the AliExpress background. We will confirm your situation and give you different treatment options depending on the situation. Please rest assured that we will handle any of your problems responsibly.













| Weight | 0.120 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 6 × 4 in |
| Brand Name | oumonoka |
| OUMONOKA Model | T9 |
| Gender | Male, Male |
| Voltage | Global Universal(100-240V) |
| Power Type | Rechargeable/Electric Both Work |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | |
| Is Batteries Included | Yes |
| Power Source | Rechargeable |
| Number of nozzles | 3 – 4 pcs |
| Item Type | Electric Shaver |
| Charging Time | 2H |
| Function | Washing knives under water, Fast Charging, Charging indication |
| Washing Mode | Whole body washing |
| Razor type | ROTARY |
| Model Number | Razor for Men |
| Feature | Single Blade |
| With trimming device | No |
| Usage Time | 120Mins |
| Use | BODY |
| Certification | CE, UL |
| Time to market | 2020 |
| Size | Electric Shaver |
| Blade Material | Stainless steel |
| Nozzle type | Trimmer nozzle |
| Material | Hair Clipper |
| Featured 1 | Barber Hair Clipper |
| Featured 2 | Mower Razor for Men |
| Featured 3 | Electric Shaver |
| Featured 4 | Trimmer for Men |
| Featured 5 | Electric Shaver for Men |
| Featured 6 | Shaving Machine |
| Featured 7 | Beard Trimmer |
| Featured 8 | Machine for Shaving |
| Choice | yes |
15 reviews for New Professional Electric Shaver for Men Razor for Men Mower Beard Trimmer Barber Shaving Machine T9 Hair Clipper Dropshipping
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

R***A –
Color: Heavy Metal Black
a***r –
A1
Color: Heavy Metal Black
A***m –
Works well
Color: Heavy Metal Gold
p***r –
Color: Heavy Metal Black
k***r –
I like this.
Color: Heavy Metal Black
Anonymous –
Color: Heavy Metal Black
Y***n –
The delivery was fast, but the packaging is terrible, no matter how you pack it, everything gets scattered. This is the first time this has happened to me with delivery..
Color: Heavy Metal Black
Anonymous –
Color: Heavy Metal Gold
Anonymous –
Color: Dragon Plus Black
d***r –
Excellent product, works as described, I recommend it.
Color: Dragon Plus Black
D***o –
Color: Heavy Metal Black
a***r –
Color: Dragon Plus Black
H***n –
Color: Dragon Plus Black
Anonymous –
Color: Dragon Plus Black
M***l –
Color: Dragon Plus Black