NEW Solar Christmas Icicle Lights 162/96 LED 8 Modes Waterproof Curtain String Lights for Outdoor Garden Room Holiday Lighting
$4.99 – $7.99Price range: $4.99 through $7.99
New Solar Ice Strip Lights
【Multi-Purpose】This Christmas lights IP65 Waterproof ,8 Modes,Hang the fairy lights anywhere you want to decorate. Easy to install, medium length, can cover patio, tree branches, roof, house, porch, yard, balcony, windows, holiday, Halloween, Christmas party decorations.
Number of lamp beads: 96/162LEDS
Length: 162 lamps 7m+2m leads
Length: 96 lamps 4m+2m leads
Mode: 8 Mode
Waterproof:IP65
Colors: Warm White/White/Colored


























| Weight | 0.274 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 9 in |
| Brand Name | OSIDEN |
| High-concerned chemical | None |
| Luminous Flux | <60 |
| Shape | Star |
| Is Batteries Included | Yes |
| Nominal Voltage | 3V |
| Installation Method | Assembly |
| Certification | RoHs, CE |
| Origin | |
| Power Source | Solar |
| Voltage | 3V |
| Waterproof | IP65 |
| Item Type | Beads |
| Features 1 | Garland solar outdoor lights |
| Features 2 | Decorative lights |
| Features 3 | fairy lights |
| Features 4 | Christmas lights |
| Features 5 | wedding decorations |
| Choice | yes |
13 reviews for NEW Solar Christmas Icicle Lights 162/96 LED 8 Modes Waterproof Curtain String Lights for Outdoor Garden Room Holiday Lighting
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.

J***R –
Perfect,thanks ! ! !
Emitting Color: White Wattage: 162LED
J***o –
Good product, matches the image and details of the reference.
Emitting Color: Warm White Wattage: 162LED
m***m –
So convenient not to use my electricity
Emitting Color: White Wattage: 96LED
Anonymous –
very beautiful as shown
Emitting Color: Color Wattage: 96LED
s***r –
It runs on solar power, and the charge lasts all night.
Emitting Color: White Wattage: 162LED
Anonymous –
Great and long-lasting once turned on
Emitting Color: Color Wattage: 96LED
J***A –
Emitting Color: Color Wattage: 96LED
p***n –
Emitting Color: White Wattage: 162LED
Anonymous –
Excellent quality
Emitting Color: Warm White Wattage: 162LED
g***a –
Honestly, they are fine for the price. Maybe they don’t look exactly like the photo, but they’re not bad… the problem is that I bought 6 and two arrived defective… they turn on and seem like the cable has no continuity and I don’t know where it is… I move them and they turn on like that.
Emitting Color: Warm White Wattage: 96LED
L***p –
Good
Emitting Color: Warm White Wattage: 162LED
V***y –
Top delivery, product perfect.
Emitting Color: Color Wattage: 96LED
Anonymous –
Emitting Color: White Wattage: 96LED