New Wireless Earbuds HiFi Stereo Headphones BT5.3 with ENC Noise Cancelling 48H LED Display Ear Buds IP7 Waterproof Earphones
Rated 5.00 out of 5 based on 12 customer ratings
(12 customer reviews)
$7.99
In stock
SKU:
BC9I5LGVT5YH
Category: Portable Audio & Video
Description








Additional information
| Weight | 0.150 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 4 in |
| Brand Name | UYUXIO |
| Style | Wired in-ear headphones |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Origin | |
| Material | Plastic, Silica Gel |
| High-concerned chemical | None |
| Communication | Wired |
| Volume Control | Yes |
| Category | Earphones & Headphones |
| Certification | CE, Dot, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee, NONE, BQB, CB |
| Number Of Drivers | 2 |
| Plug Type | L Bending |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Headphone Pads Material | Memory Foam |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Sound Isolating | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Frequency Response Range | 20 – 2000 |
| Voice assistant built-in | Yes |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Package List | User Manual, Charging case |
| Control Button | Yes |
| Weight[g] | 114 |
| Connectors | Type c |
| Battery life up to[hours] | 60 |
| Charging Method | WireLess |
| Support Memory Card | No |
| Support APP | Yes |
| With Microphone | Yes |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Reviews (12)
12 reviews for New Wireless Earbuds HiFi Stereo Headphones BT5.3 with ENC Noise Cancelling 48H LED Display Ear Buds IP7 Waterproof Earphones
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$49.99 – $57.99Price range: $49.99 through $57.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$20.99 – $22.99Price range: $20.99 through $22.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
New Mini Portable Car Audio A9 Dazzling Crack LED Wireless Bluetooth 4.1 Subwoofer Speaker TF Card
4.8
$3.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$39.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$7.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Anonymous –
So far it is going okay
Color: Black
Y***a –
just like the image
Color: Black
J***e –
They are okay not the best sound but ok
Color: Black
Anonymous –
Very good product, and well reviewed in a timely manner as well.
Color: Black
i***d –
This is perfect. Connects automatically. And product voice communication is in english.
Color: Black
a***r –
They sound amazing when i’m listening to music but the only 1 bad thing i can say is that they are okay to snug in but everything else is good
Color: Black
K***y –
Loud and great product
Color: Black
j***r –
Thank you very much.
Color: Black
Anonymous –
Good earphones would recommend and purchase again good sound item came a few days early then expected.
Color: Black
U***r –
Nice
Color: Black
J***n –
Much much better than i expected for the price.
Color: Black
W***o –
excellent
Color: Black