Nordic Butterfly Restaurant Pendant Light, Bedside Indoor Living Room Bedroom Dining Room Kitchen Decoration LED Lighting
Rated 4.94 out of 5 based on 17 customer ratings
(17 customer reviews)
$18.99 – $36.99Price range: $18.99 through $36.99
SKU:
OJZSV6VW4AAD
Category: Indoor Lighting
Description
























Additional information
| Weight | 1.071 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 14 in |
| Brand Name | ludengchaoshi |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | ce, ROHS |
| Is Dimmable | No |
| Material | Metal |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | Wedge |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Installation Method | self-contained |
| Place | Parlor, Study, Master Bedroom, other bedrooms, Hotel Hall, Hotel Room |
| Item Type | Pendant Lights |
| Warranty | 2 |
| Lighting Area | 10-15square meters |
| Lampshade Color | Gold |
| Technics | Forged |
| Finish | Iron |
| Style | Modern Style |
| Choice | yes |
Reviews (17)
17 reviews for Nordic Butterfly Restaurant Pendant Light, Bedside Indoor Living Room Bedroom Dining Room Kitchen Decoration LED Lighting
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$3.99 – $4.99Price range: $3.99 through $4.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$3.99 – $8.99Price range: $3.99 through $8.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$49.99 – $69.99Price range: $49.99 through $69.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$5.99 – $6.99Price range: $5.99 through $6.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$36.99 – $192.99Price range: $36.99 through $192.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$40.99 – $52.99Price range: $40.99 through $52.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $8.99Price range: $2.99 through $8.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Anonymous –
The three types of lighting are so pretty. Although the wings are a bit messy, I am satisfied because I was able to purchase the lights at a low price.
Body Color: Double heads Size: Gold Wattage: 3-color
J***a –
Beautiful, thanks to the seller.
Body Color: Double heads Size: Gold Wattage: Warm Light
B***a –
Very nice good quality
Body Color: Single head Size: Gold Wattage: Warm Light
P***p –
beautiful butterflies, they present themselves very nicely.
delicate warm light.
product well secured.
Fast delivery.
I recommend 🤩
Emitting Color: Warm White Body Color: Double heads
A***n –
Super pretty, true to the image
Body Color: Double heads Size: Gold Wattage: Cold Light
c***c –
Wow, super parents! I really liked it, very good quality, the color is very nice, the material is top-notch.
Body Color: Double heads Size: Gold Wattage: 3-color
Anonymous –
Second order (1 alone in a large room is not sufficient in terms of brightness). For the price, it’s worth it. They are as shown in the image.
Body Color: Double heads Size: Gold Wattage: Warm Light
I***r –
A very nice product. Quality beyond expectations. Very beautiful!
Emitting Color: Warm White Body Color: Double heads
Anonymous –
bought again. beautiful.
Body Color: Type 2 Emitting Color: Natural light Ships From: CHINA
D***a –
very pretty, good size, just need to place it as it gives off so much light
Body Color: Double heads Size: Gold Wattage: Cold Light
M***l –
Too beautiful
Body Color: Double heads Size: Gold Wattage: Warm Light
Anonymous –
Very nice, soft light.
Body Color: 3 heads Wattage: 3-color
A***e –
super top to buy again
Body Color: 3 heads Wattage: 3-color
F***l –
Excellent. Just like the photo. Beautiful.
Body Color: Double heads Size: Gold Wattage: Warm Light
O***y –
Amazing light
Body Color: A Double heads Ships From: CHINA Emitting Color: Warm White
M***r –
Beautiful
Body Color: 3 heads Wattage: Warm Light
C***r –
They are divine, of excellent quality; definitely the gems of the room.
Body Color: Double heads Size: Gold Wattage: Warm Light