Nordic modern minimalist E27 pendant light for dining room, kitchen, bar counter, hallway, bathroom, bedroom, and bedside
Rated 5.00 out of 5 based on 13 customer ratings
(13 customer reviews)
$7.99 – $22.99Price range: $7.99 through $22.99
SKU:
IEE6RH2XZW8A
Category: Indoor Lighting
Description










Additional information
| Weight | 0.78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 17 × 17 in |
| Brand Name | NONE |
| Is Bulbs Included | No |
| Installation Type | Cord Pendant |
| Origin | |
| Certification | EMC, LVD, ROHS, UL |
| Is Dimmable | No |
| Material | Metal |
| High-concerned chemical | None |
| Power Source | AC |
| Is Smart Device | No |
| Base Type | E27 |
| Voltage | 90 – 260 V |
| Luminous Flux | 249-2000 |
| Installation Method | Assembly |
| Place | Restaurant, Study, Master Bedroom, Exhibition Hall, other bedrooms, Corridor, Kitchen, Hotel Room, Balcony |
| Item Type | Pendant Lights |
| Lighting Area | 5-10square meters |
| Lampshade Color | black |
| Model Number | DJL2002 |
| Style | Modern Style |
| Choice | yes |
Reviews (13)
13 reviews for Nordic modern minimalist E27 pendant light for dining room, kitchen, bar counter, hallway, bathroom, bedroom, and bedside
Add a review Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
$5.99 – $23.99Price range: $5.99 through $23.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$2.99 – $11.99Price range: $2.99 through $11.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$56.99 – $502.99Price range: $56.99 through $502.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$34.99 – $38.99Price range: $34.99 through $38.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
$36.99 – $192.99Price range: $36.99 through $192.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

V***a –
It went very good..
Emitting Color: No Bulb Body Color: Hanging Type
H***i –
Lamp is quite small but very pretty! It is so good quality. Bulb is 7w, e27. You can place another bulb as well. You have everything you need to apply this lamp: cable and other stuff. I am very satisfied. It is so good. 🙂
Body Color: Black Emitting Color: Warm White Bulb
V***t –
I really like it. It is nice and sturdy and comes with all the necessary elements for assembly. I was surprised by its quality. It looks very nice at home.
Body Color: Hanging Type Emitting Color: No Bulb
Anonymous –
Gorgeous! Everything matches the description! I recommend it 100%!
Body Color: 1pcs
7***r –
Excellent item quality-price fully recommended.
Body Color: Hanging Type Emitting Color: No Bulb
F***a –
It’s a bit smaller than I expected, but it’s pretty, thinking of buying a few more to make a lamp together.
Body Color: Hanging Type Emitting Color: No Bulb
Anonymous –
This is a cute little fixture. It’s about the size of a large avocado, which is really cute.
Body Color: Model 4
І***а –
the product arrived very quickly. packed well, everything arrived intact.
I recommend
Body Color: Hanging Type Emitting Color: No Bulb
Anonymous –
Excellent, I recommend it. They erase very smoothly. Easy to install. Everything needed is included in the kit.
Body Color: Hanging Type Emitting Color: No Bulb
D***r –
Beautiful, mounting accessories were also complete, wires already insulated, child-friendly assembly. 😊 👍
Body Color: Hanging Type Emitting Color: No Bulb
L***a –
All good! Same as in the photos. Arrived in 6 days to Spain. Very easy to assemble.
Body Color: Ceiling Type Emitting Color: No Bulb
Anonymous –
The lamp looks exactly like in the pictures. It is stable, the dimensions match. Great price-performance ratio.
Emitting Color: No Bulb Body Color: Hanging Type Ships From: CHINA
N***k –
Nice lamp, I recommend it, fast delivery, I am satisfied.
Body Color: Hanging Type Emitting Color: No Bulb